Ana Sayfa  |   İş İlanları  |   Kim Kimdir  |   İletişim  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Ana Sayfam Yap
26.05.2015 Son Dakika :  26.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   26.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   26.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   26.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   26.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   26.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   26.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   26.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş ekonomik büyümeyle et tüketiminin arttığını belirtti..Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş, Türkiye'de kişi başına ortalama yıllık 7-8 kilogram olan et tüketiminin, alım gücünün yükselmesi ve et tüketiminin öneminin daha iyi anlaşılmasıyla bugün 12 kilograma çıktığını bildirdi.Ulubaş, düzenlediği basın toplantısında, İzmir'in Karşıyaka, Karabağlar ve Balçova ilçelerinde tüketiciye doğrudan satış yapan üç mağazalarının hizmet verdiğini kaydetti.Kurumun, Sincan'daki kombinesinde 20 milyon dolarlık teknolojik yatırımla el değmeden üretim ve işleme yapıldığını dile getiren Ulubaş, kırmızı ve beyaz et ile balık ve tüm şarküteri ürünleriyle 60 kalemdeki ürünlerin mağazalarda, piyasa fiyatlarının altında tüketiciye sunulduğunu söyledi.

Mağazalarında 1 kilogram kıymanın 17,5 lira, 1 kilogram kuşbaşının ise 21 liraya satıldığını belirten Ulubaş, şu bilgileri verdi:“Et ve Balık Kurumu, devletin diğer kurumlarının da gayretiyle, özel sektörde çok ciddi yatırım yapan, dünyada sayılı ülkede bulunan son teknolojiyi kullanan bir kurum oldu. Sincan'daki kombinemizde el değmeden kesim yapılan karkas et, parçalanıyor ve termoking araçlarımızla mağazalarımıza getiriyor. Et ve Balık Kurumu, 2005 yılında özelleştirilmesinden sonra piyasaya çok ciddi giriş yaptı. Hem besicinin sürekli ve düzenli pazarı oldu hem de tüketicinin güvendiği bir mağaza zinciri oluşturuldu. Et ve Balık Kurumu eskiyen teknolojisini tüketici lehine yeniledi. Merdiven altı üretimi de bitirip, kaliteli üretimin öne çıkmasını sağladı.”

“Fiyatlar bize göre şekilleniyor”
K
ar amacı gütmeyen Et ve Balık Kurumunun tüketiciye devletin güvencesiyle hijyenik ürünler sunduğunu ve 64 mağaza zinciriyle 17 büyükşehirde hizmet verdiğini kaydeden Ulubaş, 2012 yılında 100 mağazaya ulaşarak üretim ve tüketimi artırmayı planladıklarını söyledi,Ulubaş, halkın halen sahip oldukları teknolojiden haberdar olmadığını ve bazı tüketicilerin mağazalarına geldiğinde, “paketi aç, başka yerden kıyma çek ver” diyerek et ürünlerini istediğini ifade ederek, paketledikleri eti kendi laboratuvarlarında geçirmeden, yağ oranını ayarlamadan satışa sunmadıklarını anlattı.Kombinelerindeki makinelerin kıymadaki yağ oranı yüzde 15'in üstüne çıktığında otomatik olarak uyarı yaptığını dile getiren Ulubaş, şöyle devam etti:
“Ürünlerimiz entegre sistemde tüketiciyle buluşuyor. Yüksek teknolojiyle ürün sunuyoruz, tüketicilerimiz bize güvensin. Tüm ürünlerimiz gönül rahatlığıyla devlet güvencesi altında tüketebilir. Kar amacımız yok. Besiciye ve tüketiciye de hijyenik ortamda ürün sunuyoruz. Tüketicinin, gençlerin daha fazla ete ulaşması için gayret gösteriyoruz. Dışarıdan 1 kilogram et ithalatı yapmıyoruz. Zaman zaman dışarıdan canlı hayvan getiriyoruz. Bunun üretimdeki oranı yüzde 39'dur. Yerli besiciden aldığımız hayvan oranı ise yüzde 61'dir.”

Türkiye'de et tüketimi artıyor
B
ekir Ulubaş, Türkiye'de et tüketiminin her geçen gün arttığın kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:“Ekonominin güçlenmesi ve gençlerin et tüketiminin öneminin daha iyi anlaşılmasıyla geçmişte kişi başına 7-8 kilogram olan tüketim, bugün 12 kilograma çıktı. Geçmişte aylık iki kilogram et alanlar 4-5 kilogram almaya başladı. Kırmızı et tüketimi resmi olarak 700 bin tonu aşan seviyededir ancak kayıt altına alınmamış ürünlerle birlikte bir milyon ton civarındadır.”
KDV indirimi ile kayıt altına alınan hayvan sayısını arttığını ve toptan et satışlarında indirim sağlandığını bildiren Ulubaş, “Mağazalarda perakende ve toplan satışta yüzde 1 ve 8 oranında KDV uygulanıyor. Toptan satışta 1 kilogram kıyma mağazalarımızda 16 liranın altına düştü” dedi.Piyasa fiyat dengesini üretici ve tüketici lehine korumayı sürdüreceklerini ifade eden Ulubaş, şöyle konuştu:“2012'de 100'e ulaşacak mağaza zincirimizle büyükşehirlerimizde hem hijyenik ortamda satış imkanı hem piyasanın bize göre şekillenmesini sağlayacağız hem de besicilere sürekli garantili pazar oluşturacağız. Geçen yıl 50 bin ton kırmızı ve beyaz et ürettik. Bu yıl da bu rakama ulaşmaya çalışıyoruz. 2012 hedefimiz de 50 bin ton üretimdir. Türkiye üretiminde yüzde 6'lara ulaştık. Fiyatların bir ara çok yukarılara sıçramasına rağmen bu üretimle piyasayı tüketici lehine aşağı çektik.”

TSK'nın şarküteri ürün talebi
G
enel Müdür Ulubaş, bir gazetecinin, “Türk Silahlı Kuvvetlerinde kullanılan şarküteri ürünlerle tartışma yaşandı, Orduya ürün vermeyi düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusunu da şu yanıtı verdi:“Et ve Balık Kurumu şu anda TSK'ya, jandarma hariç karkas et olarak 15 bin ton kırmızı et veriyor. 8 bin ton da beyaz et veriyoruz. Şarküteri ürünü vermiyoruz. Gazetelere yansıyan şarküteri ürünü bizden değil. TSK'nın bizden bu yıl şarküteri talebi var. Görüşmeler devam ediyor. TSK'ya istendiği kadar şarküteri ürünü, salam, sosis, sucuk, döner ve hazır balık vermeye hazırız. TSK bizim gözbebeğimiz. Kar amacı da söz konusu değildir.”Sektörde çok kaliteli üretim yapan firmalar bulunduğunu ve bu firmaların Türkiye'nin önemli değerleri olduğunu dile getiren Ulubaş, “Biz bu firmaların daha da gelişmelerini, çoğalmalarını istiyoruz. Devlet zamanı geldiğinde bu sahayı, teknoloji istenilen seviyeye ulaşıp, kısıtlı bölgelere özel sektör de gerekli yatırımı yaptıktan sonra elbette ki özel sektöre devretmeli, devredecektir” dedi.

Ulubaş, kurum adında balık olmasına rağmen uzun süredir bu ürünle ilgili faaliyet göstermediğini de hatırlatarak, bu dönemde balığı tekrar kurumun işlenen ve satışı yapılan ürünü haline getirdiklerini söyledi.Mağazalarda fileto ve temizlenmiş alabalık ile birçok balık çeşidinin satışına başladıklarını anlatan Ulubaş, “Sincan'da en son teknolojiyle, balık çeşitlerini işliyoruz. Kendi depolarımızda tutup tüketiciye sunuyoruz. Çok yakında temizlenmiş, dondurulmuş hamsiyi de tüketicimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

 
      Bu içeriği paylaşSitemizdeki haberlere yorum yapabilmeniz için üyemiz olmanız gerekmektedir.

Üyemiz değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.


HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
 • KOMİ   
 • GÜVENLİK ELEMANI  silahlı güvenlik kimlik kartımla iş arıyorum. 
 • RESEPSİYON ŞEFİ  1998 yılından itibaren turizm sektöründe önbüroda receptionist ve night auditör olarak çalıştım.almanca iyi ingilizce orta ve rusca başlangıc seviyesinde biliyorum ayrıca rmos ,sentez,electr
 • RESTAURANT ŞEFİ  1968 doğumluyum yaklaşık olarak 30 senelik iş tecrübemle daimi bir iş arıyorum, genel branşım trizm otel, alakart restaurant tecrübem oldukça iyidir,bunun yanısıra balık ve steak,dende iyi a
 • PİZZACI  pizza ustasıyım 
 • BAR CAPTAIN  Turizm sektorunde toplam 12 yili askin bir gecmisim var. Ve en son olarak yurt disinda kuveyt ve dubaide gorev yaptim. 
 • TEMİZLİK GÖREVLİSİ  meydan alanında deneyimim vardır 
 • LOJMAN SORUMLUSU  manavgat çevrs de lojman görevlisi olarak iş arıyorum.lojmanda 24 saat kalırım.e sınıfı ehliyetim.aracım vardır.sorumlulumu bilirim. 
 • ALAKART ŞEFİ  sıcak soğuk alakart italyan türk mutfağı ızgara 19 yıllık ustayım 10 sene yurt dışında italyan restaurantlarında çalıştım. 
 • KURU TEMİZLEME ELEMANI  10 yıllık turizim otel çamaşırhane genelinde tecrübem iş kur. m.e.b.onaylı mesleki sertifikam var. şimdiden teşekkürler. 
 • BELLBOY  turiz otelcilik lisesi mezunuyum.servis ve bar alanında tecrübem war.ama bu sezon bellboyluk yapmak istiyorum. ingilizce vardır.istenildiğinde şahsen görüşebilirim.Saygılarımla 
 • REHBER  İyi derecede Flemekçe (Hollandaca) orta seviyede Almanca konuşabiliyorum. 
 • RESTAURANT ŞEFİ  konumumda yılların deneyımı ve tecrübersine sahibim.istenılen anda detaylı cv sunarım.saygılarımla. 
 • GÜVENLİK ELEMANI  5 yılı geckın iş deneyımım var 
 • DÖMİ ŞEF  şuan antalya merkezde otelde ekmek şefi olarak çalışıyorum pastaneye dömi şef olarak iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim 
 • ŞOFÖR  src 2 ve 4 +pisko teknik e sinifi belgem mevcuttur is deneyimim iyidir vede titizdir bu sektorde referanslarimda mevcuttur 
 • MUTFAK ŞEFİ  1961yılı doğmlym*1977den buyana ektörün içimdym*2005yılında emekliym. 
 • EKMEKCI ŞEFİ  asistan 
 • KAHVALTI ŞEFİ  15 YILLIK İŞ TECRÜBEM BULUNMAKTADIR.NOT:CV İSTENDİĞİN DE GÖNDERİLECEKTİR. 
 • GÜVENLİK ELEMANI  24/08 vardiyası çalışabileceğim antalya merkez deneyimim var 
 • KOMİ  ANTALYA MANAVGAT VE CİVARINDA ÇALIŞMAK İSTİYORUM 
 • KAT GÖREVLİSİ (MAID)  ANTALYA SERİK MANVGAT VE CEVRESİNDE PRESTİJLİ BİR OTELDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM ... 
 • ŞOFÖR  B sınıfı ehlıyetım bulunmakta,ayrıca yıllardır toptancılık yaptıgım ıcın kamyon ve mınıbüs kullandım antalya ve cevresı yollarına hakimim her türlü turizm ve otelcilik servislerini kullanabı
Dünyanın En iyi Restaurantları

SAFFET EMRE TONGUÇ

16.02.2014 05:07:20

Dünyanın En iyi Restaurantları


Yılardır dünyanın en iyi restoranlarını belirleyen ve bu konuda en önemli otoritelerden biri sayılan Zagat'ın Avrupa'nın 27 büyük şehrindeki bin 372 restoranını anlatan 2006 sayısı çıktı. B


Elinizin Hamuru 'MAKARNA

MURAT BOZOK

25.01.2014 16:46:50

KIRMIZI MEYVELER

NACİYE KUTLU

24.12.2013 04:33:52

2014 Doğal Olarak Yöresel

AHMET ÖRS

09.12.2013 03:41:02

Uygarlığın Beşiği Anadolu Toprakları

FATİH ŞAŞMAZ

01.12.2013 15:25:54

Hiç Birşey Eskisi Kadar Olmayacak

MUZAFFER YILMAZ

24.11.2013 15:03:08

Aşçıhaber Takipçilerimiz ve Aşçılık Sektörünün Değerli Mensupları. İLAN HABER Yeni ehliyet alacaklara ASBİS kolaylığı YENİ EHLİYETLER ADRESE TESLİM EDİLECEK. Yeni Ehliyetlerin Verileceği Tarih Açıklandı İstanbul'da Bu Akşama Dikkat!


Etler Bir Tıkla Kapıda Aşçıhaber'YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Bu Mutfağın Şefi Sizsiniz! Kaanlar Gıda Grubu, 1978 yılında Kollektif Şirket olarak İstanbul/Unkapanı'nda kurulmuştur. OMNİTERZİ TERZİ İŞ GİYSİLERİ SAN TİC LTD ŞTİ. 'NİN RESMİ SANAL MAĞAZASIDIR. 8 BİN 700 YENİ YATAK GELİYOR
MİCROSOFT'tan SAHTE e-mail UYARISI
Bilgisayar korsanları, ele geçirdikleri MSN adreslerinin Windows Live Messenger listelerinde kayıtlı olan isimler ile irtibata geçerek listelerinde sizi engelleyenleri göstereceği iddia edilen adresler gönderiyorlar. ...

ANA SAYFA| HABER ARŞİVİ| İŞ İLANLARI| AŞÇILARIMIZ| FORUM| İLETİŞİM

©2008-2010 ascihaber.com - Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Herhangi bir konuda bize ulaşmak için lütfen [email protected] adresini kullanınız.


tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri