Ana Sayfa  |   İş İlanları  |   Kim Kimdir  |   İletişim  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Ana Sayfam Yap
30.05.2015 Son Dakika :  30.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   30.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   30.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   30.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   30.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   30.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   30.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ   30.05.2015 : HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ ARABASI OLAN HERKEZ  YANABİLİR !!!


Yeni korsan yasasındaki genel tanımlar herkese dokundu. Aracınızda sizden başkaları da varsa yandınız.Korsan taksi avında sapla saman birbirine karıştı.Haziran ayında yürürlüğe giren korsan taksilere ve müşterilere ceza uygulamasından uluslararası şirketlerin CEO'larından okul servislerine, özel şoförlü kiralık araç kullananlardan şirket araçlarına kadar herkes nasibini aldı.

Coca-Cola'nın CEO'su Muhtar Kent'i Türkiye'ye geldiğinde karşılayan özel şoförlü araç havaalanı çıkışında bağlanırken, vatandaş Esin Tablacı ise arkadaşı ile kahvaltıya giderken korsan damgası yedi.Radikal'in haberine göre, son bir ayda "Ben korsan değilim" diyen 300'ün üzerinde kişi soluğu İstanbul İdare Mahkemesi'nde aldı. Sorunun kaynağı yasada yapılan genel tanımlama.

Yasa, 3 Haziran 2012'de Resmi Gazete'de yayımlandı. 2918 sayılı kanunun ek maddesi ile korsan taksilere ağır yaptırımlar getirildi.

Kanunda şöyle denildi:

"İlgili belediyeden izin veya ruhsat almaksızın, belediye sınırları dahilinde ticari amaçlı yolcu taşıyan kişiye, araç sahibine, bağlı bulunduğu durak, işyeri ve işletmelerin sorumlularına birinci fıkrada gösterilen idari para cezası üç kat olarak, fiilin işlendiği tarihten itibaren bir yıl içinde tekerrürü halinde ise beş kat olarak uygulanır.

Ayrıca, araç her defasında altmış gün süre ile trafikten men edilir. Ayırıcı işareti bulunmayan üçüncü fıkra kapsamındaki araçlardan taşımacılık hizmeti alanlara da birinci fıkrada belirtilen cezanın üçte biri oranında idari para cezası uygulanır."

OPERASYONEL KORSAN

Bu durumda korsan taşımacılık yapan araçlara 1950 lira para ve 60 gün trafikten men cezası uygulanmaya başlandı.

Arkadaşı ile arabada seyahat edeni de özel şoförlü araç kiralayanı da korsan cezasına çarptıran ise yasanın başındaki "İlgili belediyeden izin veya ruhsat almaksızın..." ifadesi oldu. Çünkü izin ve ruhsat belgesi sadece taksilerde bulunuyor. Servis araçları belediyeden güzergâh kullanım belgesi alarak hizmet veriyor. Kiralama şirketlerinin ise sözleşmeleri oluyor.

Yasanın çıkması ile 18 bin kayıtlı taksinin bir o kadar da korsan aracın hizmet verdiği İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde trafik denetimleri sıkılaştırıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü rakamlarına göre, yasanın çıktığı 3 Haziran tarihinden 30 Haziran'a kadar İstanbul'da 195 korsan taksi cezası kesildi.

Korsan taksilere karşı olduklarını ancak yasadaki genel ifadenin büyük bir mağduriyet yarattığını belirten İstanbul Taşımacılar Derneği Başkanı Hakan Orduhan, "Ticari taksilerin iştigal alanına giren illegal araçlar için yasanın uygulamasında sorun yok. Ama bir de şöyle bir hizmet var kurumların ve şirketlerin kullandığı 'özel şoförlü araç kiralama' yani operasyonel kiralama... Bu hizmetler de korsan kapsamına girdi yasadaki genel tanım nedeniyle. Bu tür hizmetlerin muaf tutulması büyük bir sıkıntı yarattı" açıklamasını yapıyor.

LİBYALI HASTALARI TAŞIYAN ARAÇTA BAĞLANDI

Memorial Hastanesi'ne ücretsiz olarak tahsis edilen bir araç da bağlananlar arasında.

Hastanenin hizmetin alındığı şirkete iletmiş olduğu ifade şöyle:
"Hastanemizde tedavi gören Libyalı hastaları Taksim'de .... Otel'e bırakmak için ..... Tur' dan kiraladığımız araçla çıkış yapılmıştır. Taksim'de araç sivil polis ekiplerince çevrilmiş 650 TL araç sahibi şirkete+ 650 TL, şoföre ceza kesmiş ve araç bağlanmıştır. Polise taşınan hastalardan ücret alınmadığı bilgisi verilmesine rağmen ruhsatta hususi geçip yapılan işin ticari olduğundan aracı bağladıklarını söylemişlerdir."

MUHTAR KENT ARAÇTAN İNİP TAKSİYE BİNSİN

Korsan denetimlerine takılanlardan birinin de Coca-Cola CEO'su Muhtar Kent olduğu belirtiliyor. Geçen aylarda Türkiye'ye geldiğinde Kent'i havaalanında operasyonel kiralama yapılan özel şoforlü lüks bir araç karşılıyor. Ancak araç havaalanı çıkışında polis tarafından durduruluyor. Araç bağlanıyor, Muhtar Kent yola taksi ile devam etmek zorunda kalıyor.

Buna benzer bir olay da 16 Eylül'de yine Atatürk Havalimanı'nda yaşandı. 34 UP 9166 plakalı araç havalimanından uluslararası bir firmanın üst düzey yöneticisini firmaya götürmek aldı. Araç yolda korsan taşıma gerekçesi ile bağlanarak yolcu araçtan indirildi. Araç uluslararası firmaya fatura karşılığında hizmet veriyordu.

KUAFÖRE GİDERKEN KORSAN OLDU

İstanbul'da yaşayan Esin Tablacı, geçen hafta kuaföre gitmek için arkadaşı ile buluşuyor. Yolda polis kontrolünün olduğunu belirten Tablacı, "Polis kontrol için durdurdu. Ehliyet, ruhsat kontrolleri yaptıktan sonra araçta arkadaşım da olduğu için herhalde 'hakkınızda korsan şikâyeti' var dedi. Böyle bir şeyin söz konusu olmadığını babası ile birlikte çalışan bir kadın olduğumu anlatsam da dinletemedim. Bana, arkadaşıma ceza kesildi. Aracım da bağlandı. İstanbul İdare Mahkemesi'ne itiraz ettim. Ama o kadar çok dosya var ki benim dosyama ne zaman sıra gelir bilmiyorum" açıklamasını yapıyor.

İSTANBUL'DA 300 OKUL SERVİSİNE CEZA

Yasada "belge almadan" denildiği için okul servisleri de korsan denetimlerine takılıyor. Çünkü servis araçlarının hizmet verebilmesi için sadece belediyeden güzergâh kullanım belgesi alması gerekiyordu. Taksilerin aldığı ruhsat olmadığı için ceza kapsamına giriyor.

Sadece İstanbul'da iki hafta içinde 100'e yakın şirketin 300 aracının bu nedenle bağlandığını belirten Hakan Orduhan, servis araçlarının şu anda belediyeden belge almak için sıraya girdiğini belirtiyor.

Orduhan, "Belediyelerde büyük bir yığılma söz konusu. Belge için başvurduğunuzda bile 1-1.5 ay beklemeniz gerekiyor. Bu aradaki zararı ve mağduriyetleri kim karşılayacak?" diy

 

 
      Bu içeriği paylaşSitemizdeki haberlere yorum yapabilmeniz için üyemiz olmanız gerekmektedir.

Üyemiz değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.


HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ KAVGA İSTEMİYORUZ


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
 • KOMİ   
 • GÜVENLİK ELEMANI  silahlı güvenlik kimlik kartımla iş arıyorum. 
 • RESEPSİYON ŞEFİ  1998 yılından itibaren turizm sektöründe önbüroda receptionist ve night auditör olarak çalıştım.almanca iyi ingilizce orta ve rusca başlangıc seviyesinde biliyorum ayrıca rmos ,sentez,electr
 • RESTAURANT ŞEFİ  1968 doğumluyum yaklaşık olarak 30 senelik iş tecrübemle daimi bir iş arıyorum, genel branşım trizm otel, alakart restaurant tecrübem oldukça iyidir,bunun yanısıra balık ve steak,dende iyi a
 • PİZZACI  pizza ustasıyım 
 • BAR CAPTAIN  Turizm sektorunde toplam 12 yili askin bir gecmisim var. Ve en son olarak yurt disinda kuveyt ve dubaide gorev yaptim. 
 • TEMİZLİK GÖREVLİSİ  meydan alanında deneyimim vardır 
 • LOJMAN SORUMLUSU  manavgat çevrs de lojman görevlisi olarak iş arıyorum.lojmanda 24 saat kalırım.e sınıfı ehliyetim.aracım vardır.sorumlulumu bilirim. 
 • ALAKART ŞEFİ  sıcak soğuk alakart italyan türk mutfağı ızgara 19 yıllık ustayım 10 sene yurt dışında italyan restaurantlarında çalıştım. 
 • KURU TEMİZLEME ELEMANI  10 yıllık turizim otel çamaşırhane genelinde tecrübem iş kur. m.e.b.onaylı mesleki sertifikam var. şimdiden teşekkürler. 
 • BELLBOY  turiz otelcilik lisesi mezunuyum.servis ve bar alanında tecrübem war.ama bu sezon bellboyluk yapmak istiyorum. ingilizce vardır.istenildiğinde şahsen görüşebilirim.Saygılarımla 
 • REHBER  İyi derecede Flemekçe (Hollandaca) orta seviyede Almanca konuşabiliyorum. 
 • RESTAURANT ŞEFİ  konumumda yılların deneyımı ve tecrübersine sahibim.istenılen anda detaylı cv sunarım.saygılarımla. 
 • GÜVENLİK ELEMANI  5 yılı geckın iş deneyımım var 
 • DÖMİ ŞEF  şuan antalya merkezde otelde ekmek şefi olarak çalışıyorum pastaneye dömi şef olarak iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim 
 • ŞOFÖR  src 2 ve 4 +pisko teknik e sinifi belgem mevcuttur is deneyimim iyidir vede titizdir bu sektorde referanslarimda mevcuttur 
 • MUTFAK ŞEFİ  1961yılı doğmlym*1977den buyana ektörün içimdym*2005yılında emekliym. 
 • EKMEKCI ŞEFİ  asistan 
 • KAHVALTI ŞEFİ  15 YILLIK İŞ TECRÜBEM BULUNMAKTADIR.NOT:CV İSTENDİĞİN DE GÖNDERİLECEKTİR. 
 • GÜVENLİK ELEMANI  24/08 vardiyası çalışabileceğim antalya merkez deneyimim var 
 • KOMİ  ANTALYA MANAVGAT VE CİVARINDA ÇALIŞMAK İSTİYORUM 
 • KAT GÖREVLİSİ (MAID)  ANTALYA SERİK MANVGAT VE CEVRESİNDE PRESTİJLİ BİR OTELDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM ... 
 • ŞOFÖR  B sınıfı ehlıyetım bulunmakta,ayrıca yıllardır toptancılık yaptıgım ıcın kamyon ve mınıbüs kullandım antalya ve cevresı yollarına hakimim her türlü turizm ve otelcilik servislerini kullanabı
Dünyanın En iyi Restaurantları

SAFFET EMRE TONGUÇ

16.02.2014 05:07:20

Dünyanın En iyi Restaurantları


Yılardır dünyanın en iyi restoranlarını belirleyen ve bu konuda en önemli otoritelerden biri sayılan Zagat'ın Avrupa'nın 27 büyük şehrindeki bin 372 restoranını anlatan 2006 sayısı çıktı. B


Elinizin Hamuru 'MAKARNA

MURAT BOZOK

25.01.2014 16:46:50

KIRMIZI MEYVELER

NACİYE KUTLU

24.12.2013 04:33:52

2014 Doğal Olarak Yöresel

AHMET ÖRS

09.12.2013 03:41:02

Uygarlığın Beşiği Anadolu Toprakları

FATİH ŞAŞMAZ

01.12.2013 15:25:54

Hiç Birşey Eskisi Kadar Olmayacak

MUZAFFER YILMAZ

24.11.2013 15:03:08

Aşçıhaber Takipçilerimiz ve Aşçılık Sektörünün Değerli Mensupları. İLAN HABER Yeni ehliyet alacaklara ASBİS kolaylığı YENİ EHLİYETLER ADRESE TESLİM EDİLECEK. Yeni Ehliyetlerin Verileceği Tarih Açıklandı İstanbul'da Bu Akşama Dikkat!


Etler Bir Tıkla Kapıda Aşçıhaber'YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Bu Mutfağın Şefi Sizsiniz! Kaanlar Gıda Grubu, 1978 yılında Kollektif Şirket olarak İstanbul/Unkapanı'nda kurulmuştur. OMNİTERZİ TERZİ İŞ GİYSİLERİ SAN TİC LTD ŞTİ. 'NİN RESMİ SANAL MAĞAZASIDIR. 8 BİN 700 YENİ YATAK GELİYOR
MİCROSOFT'tan SAHTE e-mail UYARISI
Bilgisayar korsanları, ele geçirdikleri MSN adreslerinin Windows Live Messenger listelerinde kayıtlı olan isimler ile irtibata geçerek listelerinde sizi engelleyenleri göstereceği iddia edilen adresler gönderiyorlar. ...

ANA SAYFA| HABER ARŞİVİ| İŞ İLANLARI| AŞÇILARIMIZ| FORUM| İLETİŞİM

©2008-2010 ascihaber.com - Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Herhangi bir konuda bize ulaşmak için lütfen [email protected] adresini kullanınız.


tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri