Ana Sayfa  |   İş İlanları  |   Kim Kimdir  |   İletişim  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Ana Sayfam Yap
29.05.2017 Son Dakika :  29.05.2017 : ALAÇATI OT FESTİVALİ 10 NİSAN 2014 de BAŞLAYACAK   29.05.2017 : NE OLURSA OLSUN BU YAPILMAZ' Bu Aşçı ( mı )!!   29.05.2017 : 2014'un Michelin Yıldızları   29.05.2017 : KIBRIS Jasmine Court Otel KAPATILDI PERSONEL PARASIZ KALDI.   29.05.2017 : Kırmızı Et Sağlıklı mı?   29.05.2017 : Şefler Kastamonu’nun Yöresel Yemekleri ile Buluştu   29.05.2017 : Japonya’da Radikal Kararlar Önce Lokantalarımız Değişecek   29.05.2017 : Ahmet Özdemir'ILGILI CEVAP HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER ! 11. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali 5 - 10 Şubat 2013 Tarihlerininde YAPILIYOR

11. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali 5 - 10 Şubat 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Son sürat devam eden yarışma başvurularında sınırlı sayıda kontenjan bulunmaktadır.

Dünya çapında aşçılar camiasının en önemli buluşma noktalarından biri olan Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali, 11. defa Türkiye ve Dünya'dan önemli katılımcıları TÜYAP fuar alanında ağırlamak için gün sayıyor.
Türkiye'nin tek WACS (Dünya Aşçılar Birliği) üyesi olan TAŞFED (TÜRKİYE AŞÇILAR VE ŞEFLER FEDERASYONU) tarafından organize edilen Festival'de ustalar ve gençler hünerlerini test edecekleri yarışmalar için kıyasıya mücadele ederken, yeme-içme sektörü için şölen havasında geçecek bir etkinlik olacak. Display kategorisinde ise her yıl olduğu gibi birbirinden renkli sunumlarla görsel bir ziyafet katılımcıların beğenisine sunulacak.

WACS (Dünya Aşçılar Birliği) tarafından akredite edilen Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali, "Intercontinental Competition" mertebesinde 52 kategoride düzenlenecek yarışmaların ev sahipliğini yapacak. Festival'e şu ana kadar 19 ülke katılım göstermek üzere başvurularını tamamlamış bulunuyor. Yarışma Juri Başkanlığı görevini üstlenen WACS Başkanı Gissur Gudmundsson önderliğinde saygın bir Juri ekibi, yarışmaların kontolü ve uluslararası standartlarda değerlendirilmesinden sorumlu olacak. Festivalin öne çıkan bir diğer WACS etkinliği ise "WACS sertifikalı juri eğitimi". Uygun kriterleri sağlayan adaylar, eğitimi başarıyla tamamladıkları takdirde Uluslararası arenada WACS onaylı jurilik görevi gerçekleştirme fırsatını yakalayacaklar.

Genç aşçı adaylarına ve ustalara yönelik çeşitli oturum ve etkinliklerle bilgi akışı gerçekleştirmeyi hedefleyen Festival, Michelin yıldızlı sürpriz isimleri de konuk etmenin heyecanını yaşıyor.

Yoğun ilgiden dolayı tükenmek üzere olan yarışmalara başvurmak ve detaylı bilgilere ulaşmak için Festival websitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.
http://www.istanbulgastronomyfestival.com


Y.Yalçın MANAV
 Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı
      Bu içeriği paylaşSitemizdeki haberlere yorum yapabilmeniz için üyemiz olmanız gerekmektedir.

Üyemiz değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.


ALAÇATI OT FESTİVALİ 10 NİSAN 2014 de BAŞLAYACAK
NE OLURSA OLSUN BU YAPILMAZ' Bu Aşçı ( mı )!!
2014'un Michelin Yıldızları
KIBRIS Jasmine Court Otel KAPATILDI PERSONEL PARASIZ KALDI.
Kırmızı Et Sağlıklı mı?
Şefler Kastamonu’nun Yöresel Yemekleri ile Buluştu
Japonya’da Radikal Kararlar Önce Lokantalarımız Değişecek
Ahmet Özdemir'ILGILI CEVAP HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER !


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum