Ana Sayfa  |   İş İlanları  |   Kim Kimdir  |   İletişim  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Ana Sayfam Yap
29.05.2017 Son Dakika :  29.05.2017 : ALAÇATI OT FESTİVALİ 10 NİSAN 2014 de BAŞLAYACAK   29.05.2017 : NE OLURSA OLSUN BU YAPILMAZ' Bu Aşçı ( mı )!!   29.05.2017 : 2014'un Michelin Yıldızları   29.05.2017 : KIBRIS Jasmine Court Otel KAPATILDI PERSONEL PARASIZ KALDI.   29.05.2017 : Kırmızı Et Sağlıklı mı?   29.05.2017 : Şefler Kastamonu’nun Yöresel Yemekleri ile Buluştu   29.05.2017 : Japonya’da Radikal Kararlar Önce Lokantalarımız Değişecek   29.05.2017 : Ahmet Özdemir'ILGILI CEVAP HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER ! Geleneksel Türk Mutfağı, II. Türk Mutfağı Zirvesi'nde Tartışıldı
 
"Dünden Bugüne Geleneksel Türk Mutfağı" başlıklı panelde geleneksel mutfağımızın geleceği tartışıldı.

İzmir'de bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Mutfağı Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen "Dünden Bugüne Geleneksel Türk Mutfağı" başlıklı panelde geleneksel mutfağımızın geleceği tartışıldı. Panelde yer alan Filiz Makarna marka yüzü Ebru Omurcalı da makarnanın Türk mutfağındaki yeri konulu bir konuşma yaptı.

Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) tarafından ortaklaşa düzenlenen II. Türk Mutfağı Zirvesi, 3-5 Mayıs tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirildi. Zirve kapsamında çeşitli etkinliklerin yanı sıra "Ege Mutfağı Yarışması" ve Filiz Makarna sponsorluğunda "Esnaf lokantalarında Geleneksel Türk Mutfağı yarışması" yapıldı.

Yarışmaların ve çeşitli söyleşilerin yanı sıra zirvenin en önemli etkinliği gerçekleştirilen paneller oldu. Yemek sektörünün önemli isimleri, ünlü yazar ve Türk mutfağı konusunda uzmanların katıldığı panellerin en ilgi çekeni "Dünden Bugüne Geleneksel Türk Mutfağı" başlıklı panel oldu. Gazeteci Serdar Turgut'un moderatörlüğünü yaptığı panele Türk Mutfağı Araştırmacısı Vedat Başaran, Hacı Abdullah Lokantası Genel Müdürü Abdullah Korun, mutfak araştırmacısı ve yazar Aynur Tartan ile birlikte Filiz Makarna marka yüzü ve şef yazar Ebru Omurcalı katıldı.

Türk mutfağının geçmişten bugüne yaptığı yolculuk ve geleneksel Türk mutfağının kültürümüzdeki yerinin tartışıldığı panelde konuşan Filiz Makarna marka yüzü ve şef yazar Ebru Omurcalı, makarnanın Türk mutfağındaki yerinden bahsetti. Kısa bir süre önce Filiz Makarna ile birlikte "Makarnanın Kitabı"na imza atan Omurcalı, makarnanın tarihsel gelişimini aktararak başladığı konuşmasında Türk Mutfağına özgü erişte, mantı, kuskus gibi yemeklerin yüzyıllardır Türk mutfağında makarna türevleri olarak yer aldığının altını çizerek makarnanın beslenmedeki yerini ve önemini aktardı.
      Bu içeriği paylaşSitemizdeki haberlere yorum yapabilmeniz için üyemiz olmanız gerekmektedir.

Üyemiz değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.


ALAÇATI OT FESTİVALİ 10 NİSAN 2014 de BAŞLAYACAK
NE OLURSA OLSUN BU YAPILMAZ' Bu Aşçı ( mı )!!
2014'un Michelin Yıldızları
KIBRIS Jasmine Court Otel KAPATILDI PERSONEL PARASIZ KALDI.
Kırmızı Et Sağlıklı mı?
Şefler Kastamonu’nun Yöresel Yemekleri ile Buluştu
Japonya’da Radikal Kararlar Önce Lokantalarımız Değişecek
Ahmet Özdemir'ILGILI CEVAP HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER !


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum