Ana Sayfa  |   İş İlanları  |   Kim Kimdir  |   İletişim  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Ana Sayfam Yap
29.05.2017 Son Dakika :  29.05.2017 : ALAÇATI OT FESTİVALİ 10 NİSAN 2014 de BAŞLAYACAK   29.05.2017 : NE OLURSA OLSUN BU YAPILMAZ' Bu Aşçı ( mı )!!   29.05.2017 : 2014'un Michelin Yıldızları   29.05.2017 : KIBRIS Jasmine Court Otel KAPATILDI PERSONEL PARASIZ KALDI.   29.05.2017 : Kırmızı Et Sağlıklı mı?   29.05.2017 : Şefler Kastamonu’nun Yöresel Yemekleri ile Buluştu   29.05.2017 : Japonya’da Radikal Kararlar Önce Lokantalarımız Değişecek   29.05.2017 : Ahmet Özdemir'ILGILI CEVAP HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER ! PARILTI YEMEK  OTEL YEMEKHANELERİNE TALİP 

Yaklaşık 30 yıldır toplu yemek alanında hizmet veren ve 2009’da yeni adıyla yoluna devam eden Parıltım Yemek, okul, işyeri, hastane, şantiyeler ve fabrikalardan sonra otellerin personel yemeklerini pişirmeye de talip oldu. 

Parıltım Yemek’i  2009’da kurduklarını ancak toplu yemek işinin 30 yıllık aile işi olduğunu açıklayan Parıltım Yemek Yönetim Kurulu Üyesi Necat Aydın, otellere yönelik çalışmalarıyla ilgili www.turizmgazetesi.com’a açıklamalarda bulundu. Mako Elektrik, Türkiye Demirdöküm, Limak gibi yaklaşık 20 şirkete yerinde yemek pişirerek hizmet verdiklerini belirten Aydın, İstanbul, Bursa, Bozüyük, Dilovası, Eskişehir, Çerkezköy gibi bölgelerde çalışmalarının olduğunu ifade etti.

Otelcilerin personel yemeğini pişirmeye talibiz
Turizm sektöründe otellerin personel yemek hizmetlerine talip olduklarını dile getiren Aydın, “Bu konuda otelcilerle görüşmeler yapıyoruz. Yavaş yavaş ikna olmaya başladılar. Başlangıç olarak personel yemeğine talip oluyoruz. Costlarının maliyeti ve kontrolü ne olduğunu görmelerini istiyoruz. Antalya’daki otellerle de görüştük. Bizim bu konuda 30 yıllık deneyimimiz var” diye konuştu.

Otellere yüzde 15 maliyet avantajı sağlarız
Otel personel mutfağındaki savurganlığı ve malzeme tüketimini  kontrol altında tutabildiklerine işaret eden Necat Aydın, şöyle devam etti:
“Böylece otelcinin sabit maliyetini görmesini sağlıyoruz. Otellerle olan çalışmalarımızı bu yıl ön plana aldık. İlk etapta en az 5 otelle çalışmayı planlıyoruz. Çözüm ortaklığımıza inanan her otelle çalışmak istiyoruz. Bir otel personel yemeğini bizden aldığında minimum yüzde 15 maliyet avantajı olacak. Ayrıca bizim temel değerlerimizden bir tanesi koşulsuz müşteri memnuniyeti yaratmak. O nedenle otel personelinin yemeklerden memnun kalacağından eminiz.”

En iyi tedarikçilerle çalışıyoruz
Yemek konusunda Türkiye’de alanında iyi olan firmalarla çalıştıklarını vurgulayan Aydın, “Bizim 165 kişilik ekibimiz var. Bu işi tedarikçilerimizle birlikte yapıyoruz. Maret, Pınar, Sütaş gibi Türkiye’de bu işi en iyi yapan firmalarla çalışıyoruz. Mutfak ekipmanlarında ise Elektrolux’ün ürünlerini kullanıyoruz. Çok memnunuz onlardan. Mutfaktaki işlerimizi kolaylaştırıyor ve yemekleri daha sağlıklı pişirmemizi sağlıyor. Ekipman bakımları ve eğitim konusunda onlardan iyi bir destek alıyoruz” şeklinde sürdürdü sözlerini. 

Okullara da talibiz
D
evlet ve özel okullarda okuyan çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmesi için devlet ve özel okul yemekhanelerine de talip olduklarına dikkat çeken Aydın, “Bu konuda bir de kitapçık hazırladık. 5-12 yaş arasındaki çocukların mutlaka sofra yemeği yemesi ve bu kültürü edinmesi gerekiyor. Kantinde yemekten kurtulmaları gerekiyor. Bu konuda sosyal sorumluluk çalışmaları yaparak bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz” dedi.


 
      Bu içeriği paylaşSitemizdeki haberlere yorum yapabilmeniz için üyemiz olmanız gerekmektedir.

Üyemiz değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.


ALAÇATI OT FESTİVALİ 10 NİSAN 2014 de BAŞLAYACAK
NE OLURSA OLSUN BU YAPILMAZ' Bu Aşçı ( mı )!!
2014'un Michelin Yıldızları
KIBRIS Jasmine Court Otel KAPATILDI PERSONEL PARASIZ KALDI.
Kırmızı Et Sağlıklı mı?
Şefler Kastamonu’nun Yöresel Yemekleri ile Buluştu
Japonya’da Radikal Kararlar Önce Lokantalarımız Değişecek
Ahmet Özdemir'ILGILI CEVAP HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER !


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum