Ana Sayfa  |   İş İlanları  |   Kim Kimdir  |   İletişim  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Ana Sayfam Yap
29.05.2017 Son Dakika :  29.05.2017 : ALAÇATI OT FESTİVALİ 10 NİSAN 2014 de BAŞLAYACAK   29.05.2017 : NE OLURSA OLSUN BU YAPILMAZ' Bu Aşçı ( mı )!!   29.05.2017 : 2014'un Michelin Yıldızları   29.05.2017 : KIBRIS Jasmine Court Otel KAPATILDI PERSONEL PARASIZ KALDI.   29.05.2017 : Kırmızı Et Sağlıklı mı?   29.05.2017 : Şefler Kastamonu’nun Yöresel Yemekleri ile Buluştu   29.05.2017 : Japonya’da Radikal Kararlar Önce Lokantalarımız Değişecek   29.05.2017 : Ahmet Özdemir'ILGILI CEVAP HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER ! Aydın Özmenli''MENGEN’E FAKÜLTE ÇOK YAKIŞACAK…    
 
Mengen Fakülte Yaptırma Yaşatma Eğitim Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulundan yapılan basın açıklamasını okuyucularımıza sunuyoruz.

Mengen, şirin ve güzel ilçemiz; neler söylemedik ki onun için; Toprağın yeşile insanın yemeğe doyduğu yer dedi kimimiz,  aşçıların başkenti payesini layık görenlerimiz oldu,  yeşil ormanların mavi göllerin, beyaz aşçıların diyarı ifadesi ile onun aslında bir doğal güzellikler yumağı olduğunu dile getirmeye çalıştı bir Mengen sevdalısı büyüğümüz. 
İşte her şey bu Mengen sevdası ile başladı. Mengen’e gönül vermiş, her zaman baba ocağıma nasıl hizmet edebilirim düşüncesinde olmuş değerli büyüğümüz Saime TOPTAN hanım efendinin Mengen’e   fakülte çok yakışır sözüyle ateşlendi içimizdeki Mengen Sevdası. İlk kıvılcımla birlikte bir ve beraber oldu Mengen.  Hiçbir ayrım gözetmeksizin altmış iki kişilik bir kurucu üye sayısı ile 12 Mart 2009 tarihinde kuruldu Mengen Fakülte Yaptırma ve Yaşatma Derneği. Bu dernek Mengen’i temsil ediyor ve arkasında Mengen sevdalısı binlerin olduğunu biliyordu. Zaman kaybetmeden çalışmalara başlandı ve kurucu üyelerle birlikte ilk toplantı Ankara’da yapıldı. İkincisi kısa süre sonra Mengen’de. Yapılabilecekler konuşuldu. Herkes fikrini söyledi.

Mengen’in içindeki ateş gittikçe büyüyordu. Mengen Fakülte Yaptırma Derneği Mengen’imizin Mülki Amiri, yerel yöneticisi, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, köy dernek temsilcilerinden oluşan geniş katılımlı bir heyet ile  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nü, Bolu Valiliğini ve Bolu Belediye Başkanlığını ziyaret etti.  Böylelikle Mengen’in ününe yakışır bir bölüm olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları’nın Mengen için ne kadar önemli olduğu yetkili mercilere iletilmiş oldu. Bir sivil toplum örgütü olan Mengen Fakülte Yaptırma Derneği Mengen için yapılanları tüm Mengenlilere duyurmak amacıyla çok büyük organizasyonlara imza attı. İlk olarak İstanbul’daki değerli hemşerilerimiz biz de varız diyerek İstanbul’da büyük bir Mengenli buluşması gerçekleştirdiler. Ardından Ankara’da Keçiören Belediyesi Ramazan etkinlikleri içerisinde Bolu ve Mengen’i buluşturan iki bin kişilik iftar buluşması derneğimiz tarafından organize edildi ve insanlarımız salonlara sığmadılar.

Derneğimiz kadın kolları Ankara’da bakan eşlerimizin de katılımıyla yaklaşık beş yüz Mengenli kadınımızı bir araya getirdi. Ulusal basında ve TRT, Kanal-A, Tv-8 gibi televizyon kanallarında Mengen’imizi tanıtmak adına ardı sıra programlar yapıldı. Artık Mengen’in hak ettiği bu fakülteyi en kısa sürede alabilmesi adına alternatifler düşünülmeye başlandı ve yeni bir lise binası yapılırsa şu anki çok programlı lise kampüsünün bu fakülte için yeterli olacağı fikrinde karar kılındı. Yeni lise binası için ilk müracaat edilen isim GENTAŞ A.Ş yönetim kurulu başkanı sayın Ahmet KAHRAMAN, yine hayırseverliğini ve önderliğini göstererek lise binasının yapımını üstlendi.

Şu an gelinen aşamada Mengen çok istediği Fakülte için en önemli aşamayı gerçekleştirmiş durumda. Şimdi bundan sonra yapılacak ilk iş ilçemizde fakülte yeri olarak belirlenen araziye fakültemizin sosyal tesislerini ve öğrenci yurtlarını inşa etmek ve daha sonra Mengen’i fakültesiyle ve aşçılık adına  yapılan organizasyonlarıyla gerçekten aşçılığın başkenti yapmak. Mengen Fakülte Yaptırma Derneği işte bu sorumlulukla ve Mengen’i bir bütün olarak gören felsefesiyle Mengen’e hizmet etmeye devam edecektir.

 

Ayrıca bu süreçte Mengen’in önünde yürüyen Sayın Saime TOPTAN’a, her zaman Mengen’in yanında olan Bolu Valimize, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörümüz Sayın Hayri COŞKUN’a, lise binamızın yapımını üstlenerek Mengen’e sevgisini bir kez daha gösteren Sayın Ahmet KAHRAMAN’a, Mengen sevdası ile çalışan derneğimizin çok değerli üyelerine, bizi her ortamda yüreklendiren ve yanımızda olan Mengen’deki siyasi parti temsilcilerimize, köy dernek başkanlarımıza ve Mengen’de faaliyet gösteren diğer sivil toplum kuruluşlarımıza, Mengen adına bize çok önemli kapıların açılmasına vesile olan bürokratlarımıza ve yüreği Mengen sevdası ile dolup taşan tüm hemşerilerimize dernek olarak teşekkür eder, Mengen adına yaşanacak güzelliklerde buluşmak ümidiyle saygılar sunarız.


Mengen Fakülte Yaptırma Yaşatma Eğitim
Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Adına

Başkan...Aydın ÖZMENLİ
 

      Bu içeriği paylaşSitemizdeki haberlere yorum yapabilmeniz için üyemiz olmanız gerekmektedir.

Üyemiz değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.


ALAÇATI OT FESTİVALİ 10 NİSAN 2014 de BAŞLAYACAK
NE OLURSA OLSUN BU YAPILMAZ' Bu Aşçı ( mı )!!
2014'un Michelin Yıldızları
KIBRIS Jasmine Court Otel KAPATILDI PERSONEL PARASIZ KALDI.
Kırmızı Et Sağlıklı mı?
Şefler Kastamonu’nun Yöresel Yemekleri ile Buluştu
Japonya’da Radikal Kararlar Önce Lokantalarımız Değişecek
Ahmet Özdemir'ILGILI CEVAP HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER !


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum