Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Elite World İstanbulda CHEF MİTHAT YALÇINKAYA dan Taze Otlarla İlkbahar Menüsü

Elite World İstanbulda CHEF MİTHAT YALÇINKAYA dan Taze Otlarla İlkbahar Menüsü

Elite World İstanbulda CHEF MİTHAT YALÇINKAYA dan  Taze Otlarla İlkbahar Menüsü

Elite World İstanbul Otel, Ödüllü Şef Mithat Yalçınkaya nın hazırladığı “Taze Otlarla İlkbahar Menüsü” konseptiyle bahara hoş geldin diyor
Meyvelerle aromalandırılmış zeytinyağında pişirilen taze otlar menüsü görücüye çıkıyor. Elite World İstanbul Otel “Taze Otlarla İlkbahar Menüsü” konseptiyle bahara hoş geldin diyor. Doğanın kendini tazelediği bu günlerde sizde yediklerinizle vücudunuzu tazeleyin.
Her ay düzenlediği farklı etkinliklerle adından söz ettiren Elite World İstanbul Otel, The Brasserie Restaurant’ta bu ay 18 Mayıs tarihine kadar meyvelerle aromalandırılmış zeytinyağında pişirilen taze otlar menüsünü tadılıyor.

Buharda pişirilen, okyanus tuzuyla tatlandırılan birbirinden lezzetli taze otlar menüsü kalori hesabı yapmadan damak tadınıza hitap ediyor. Özenle hazırlanan menüde yer alan her yemeğin kalori değeri misafirler için özel olarak hesaplanmış. Bu özel menüde sızma zeytinyağı elma, armut, portakal, bergamot, fesleğen ile birleşmiş ve taze otlara özel tat vermiş. Bu yaratıcı ve farklı menü lezzet tutkunlarını bekliyor.


Modern ve yaratıcı sunumlar dalında ödüllü Executive Şef Mithat Yalçınkaya tarafından özenle hazırlanan menüde Bergamot aromalı zeytinyağında pişirilmiş kabak çiçeği dolması, portakal aromalı zeytinyağında pişirilmiş mini enginar, elma aromalı zeytinyağında pişirilmiş elmalı kereviz, armutlu sızma zeytinyağlı roka salatası, fesleğen aromalı zeytinyağında deniz börülcesi, taze dereotlu bakla çorbası, kişnişli ve taze mantarlı sebze güveci, ısırganlı ve zencefilli sebze mücveri gibi çok özel lezzetler yer alıyor.


Bu özel menüde ayrıca rezene yapraklarından, rokaya taze fesleğenden dereotu semizotuna kadar birbirinden farklı salata çeşitlerinin yanı sıra pazı sarma, ızgara balkabaklı, pancarlı ve mozzarella üzerinde karides trio gibi özel lezzetleri, limonlu zerde ve çilekli parfait gibi hafif tatlıları da bulabilirsiniz.

Bu lezzetlerin fiyatları 12TL – 30TL arasında değişiyor.
Rezervasyon için 0212 313 83 83
www.eliteworldhotels.com.tr