Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Beyza Betül Altun GIDA GÜVENLİĞİ MÜFREDATA GİRSİN

Beyza Betül Altun GIDA GÜVENLİĞİ MÜFREDATA GİRSİN

Beyza  Betül Altun GIDA GÜVENLİĞİ MÜFREDATA GİRSİN

Beyza Betül Altun  Biz Yeni nesil genç aşçılar olarak eğitim aldığımız kurumlardan mesleki bilgiler ile aşçılığımızı çok iyi noktalara getirecek bilgiler alıyoruz.Bu eğitimler bizim yeterli olmadığını düşünüyorum fakat aşçılık okuldaki eğitimin bir parçası geri kalan eğitim dışarda alacağımız ve kendimizi geliştireceğimiz meslektir.Okullarımızda olması gereken eğitimler başındada gıda olduğunu düşünürsek okuduğum haberin değerini çok iyi anlıyorum ve GIDA GÜVENLİĞİ DERSİNİN okullarda olmasını bende öneriyorum.

 
 
Gıda Mühendisleri Derneği, tüketicilerin güvenli gıda tüketmesi konusunda bilinçlenmesi adına önemli bir projeyi kamuoyunun gündemine sundu

Gıda Mühendisleri Derneği Genel Başkanı Abdussamed Boyu, gıda güvenliği bilincinin toplumda kalıcı olması amacıyla okullarda “gıda güvenliği dersi” okutulması önerisini gündeme getirdi. Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek, öneriyle ilgili açıklamalarda bulunan Boyu, 2013 yılı başında kurdukları dernek aracılığıyla gıda güvenliği konusunda toplumun bilinçlenmesi için gıda güvenliği dersinin 5 ve 6. sınıflarda zorunlu olarak müfredata girmesi gerektiğini söyledi.

Her gün yeni bir gıda skandalı haberiyle karşılaştığımız günümüzde, gıda skandallarının tamamıyla önüne geçecek kalıcı çözümler üretilmesi gerekir” diyen Boyu, “Resmi makamlar, üretici ve tüketiciler olarak hep birlikte hareket edilmeli yalnız, toplumun genelinde bir gıda güvenliği bilincinin eksikliği ön plana çıkmaktadır, dolayısıyla bu bilincin oluşması için gıda güvenliği dersi okullarda zorunlu ders olarak okutulmalıdır. Soruna kalıcı bir çözüm olacağını düşündüğümüz bu önerimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” diye konuştu.

Beyza  Betül Altun 
Üsküdar İmkb Kız Teknik Ve Kız MesLek Lisesi öğrencisi  kazandığı madalyalarla Türkiye genc mili takıma seçilmişdir.