Ana Sayfa » Aşçı Gündem » AŞÇIHABER de HABER ZAMANI

AŞÇIHABER de HABER ZAMANI

AŞÇIHABER de HABER ZAMANI

Haftanın ilk gününden beri Türkiyenin gündemini çok önemli yer ttutan TAKSİM GEZİ PARKI Olaylarının haberlerini vererek sizleri bilgilendiremeye çalıştık.

Son günlerde artık bu olayların sona erme izleri nedeniyle haftanın ilk gnünden itibaren sizlere haber vermeye devam edeceğiz.

Bizlere göstermiş olduğunuz destek ve ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

Aşçıhaber.com

08 06 2013 MANŞET HABERİMİZ

Aşçıhaber HER ŞEY GÜZEL OLACAK..

Son iki gündür Türkiyemizin üzerinde dolaşan kara bulutlar dağılıyor.Bir haftadır gecemizi gündümüze katan ve bizleri telaşlandıran olaylar sağduyunun etkisi ile yavaş yavaş duruluyor.

Biz modern insan toplulukları olarak her türlü tepkimizi vereceğiz fakat ülkemizin geleceği ile oynanan oyunlara alet olmayacağız.Gezi parkı ile başlayan olayların artık türkiyemizde daha kötü boyuta gelmeden sona eriyor olması bizleri çok mutlu ediyor.

Turizm mesleği seçenlerin çok kötü günler geçirdiği son bir haftada artık biz önümüze bakıp Türkiyemizin geleceğini kurmaya devam diyoruz.Türkiyemizin başında bulunan yöneticilerin burdan çıkaracağı derslerle bundan sonra bir daha böyle bir şey yaşanmamasını diliyor Bütün meslektaşlarımıza,turizm camiasına ,Türkiyede yaşayan bütün vatandaşlarımız sevgilerimizi saygılarımızı sunuyoruz.

AŞÇIHABER.com

07 06 2013 ANA MANŞET HABERİMİZ.

Aşçıhaber Artık Yeter SEZONA YANSIMASINDAN KORKUYORUZ

Protestoların göbeğindeki otelciler konuştu: İptaller yüzde 35 i buldu


İstanbul da protestoların yoğunlaştığı Talimhane de bulunan onlarca otel zor durumda. TurizmGüncel e konuşan otellerin genel müdürleri, lojistik sağlayamadıklarını, misafirlerin otelleri terk ettiğini ve rezervasyon iptallerinin ciddi boyutlara ulaştığını bildirdiler.Sekizinci gününe giren ve Türkiye nin çoğu bölgesine yayılan protestolar özellikle Taksim Talimhane bölgesindeki otelleri vurdu. Bölgedeki otellerin genel müdürleri hizmet veremez duruma geldiklerini belirtirken, hem internetten hem de diğer kanallardan ciddi iptaller aldıklarını, bölgede konaklayan turistlerin başka otellere transfer olduklarını belirtiyorlar. Otelciler, hükümetin daha soğukkanlı ve sağduyulu davranarak olayları yatıştırmasını beklediklerini de ifade ediyorlar.

İşte otel müdürlerinin ağzından bölgedeki otellerin durumu ve yaşadıkları sıkıntılar:

Crystal Hotel Genel Müdürü Bora Yıldırım:

“OTELLERDE HASAR YOK, SEZONA YANSIMASINDAN KORKUYORUZ”

“Yaşanan olaylar neticesinde otellerde camlarının kırılması veya benzeri hasarlar söz konusu değil. Ancak bölgede ortaya çıkan kargaşa yüzünden ciddi anlamda iptaller ve erken çıkışlarla yüz yüzeyiz. Misafirlerin bir kısmı otel değiştirip başka bölgelere geçti. Öte taraftan rezervasyon iptalleriyle karşı karşıyayız. Biz de bölge otelleri bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmak için bir araya geldik. Olaylar bu şekilde devam ederse, tedirginlik daha da artacak ve zaten kısa sürecek olan özellikle Ortadoğu pazarının hareketli olduğu bu süreçte, rezervasyon iptalleri sezonu kötü geçirmemize neden olacak.””Biz bir önce her şeyin bitip hayatın normale dönmesini bekliyoruz. Olaylar yatışmazsa bunun zararını hep beraber göreceğiz. Bölgede konaklayan turistler de tedirgin oldular ve bölgeden ayrılmak istiyorlar.”

Taksim Golden Age Genel Müdürü Doğan Ezik:

“İPTALLER % 35 E DAYANDI, HER İKİ TARAF DA İTİDALLİ OLMALI”
İnsanlar ilk etapta güvende olacağı bölgeleri tercih ederler. Şu anda özellikle can güvenliğinden endişe duyan insanlar var. Cumartesi günü başlayan ve pazar günü tavan yapan iptallerimiz var. Gitmek isteyen gidemiyor, gelmek isteyen gelemiyor otellere. Çünkü burada barikatlar var. Lojistik destek alamıyor, hasta olan turistler için ambulans çağıramıyoruz. Mesela şu anda yangın gibi bir durum söz konusu olsa, bölgeye giriş olmadığı için, daha kötü olaylar yaşanabilir. Sadece haziran ayı içerisinde gerçekleşen iptallerin oranı yüzde 30 – 35’e dayandı.”

“HÜKÜMET KULAK VERMELİ”
Daha da önemlisi, iki gün sonra büyük bir kongre başlayacak. Bu kongre ile ilgili de iptal yaşanmasından korkuyoruz. Bu olayların bir an önce çözülmesini istiyoruz. Her iki tarafın da itidalli olmasını, hükümetin duyarlı davranmasını istiyoruz. Halkın bu sesine birazcık olsun kulak vermesini istiyoruz. Eylemci arkadaşların da eylemlerini şiddete dönüştürmemelerini ve marjinal gruplara dikkat etmelerini istiyoruz. Hükümetin de bu konuyu çok fazla hafife almaması gerektiğini düşünüyoruz.”

Avantgarde Taksim Otel Genel Müdürü Sebahattin Ünal:

“5 HAZİRAN DAKİ BÜYÜK KONGRE TEHLİKEYE GİRDİ”
Şu anda Taksim’e giren tüm yollar kapatılmış durumda. Dolayısıyla misafirlerimize hizmet veremiyoruz. Ne dışarıdakiler gelebiliyorlar, ne de içeridekiler çıkabiliyorlar. Biz misafirlerle birebir iletişime geçerek durumlar hakkında bilgilendiriyoruz. Ancak turistler tedirgin bir durumdalar.”
Oldukça fazla iptal yaşadık. Şu anda gelen hiçbir yeni rezervasyon yok, tersine devamlı rezervasyon iptalleri yaşıyoruz. Sadece bugünü veya yarını değil, tüm Haziran ayını etkilemiş durumda. Biz, hükümetin sağduyulu davranarak,

bir an önce halka bekledikleri açıklamayı yapmalarını bekliyoruz. İnsanları daha fazla galeyana getirecek açıklamalar veya inatlaşmalar giderek bize daha fazla zarar verecek. Şu anda ayın 5’inde başlayacak bir kongre ve bu kongre için yurtdışından gelecek oldukça büyük bir kitle var. Bütün bunların göz önünde bulundurulup ortalığın sakinleştirilmesi gerekirken, olayları abartıp insanları kışkırtacak boyuta getirmenin bir manası yok. Biz hizmet sektörüyüz. Burada yapamadığımız veya gerçekleştiremediğimiz bir hizmetle nasıl var olacağız?”

“TÜM SEZONA YANSIYABİLİR”
Yaşanan olaylar Türkiye medyasında gösterilmese de yurtdışı basınında ciddi yankı buldu. Şu anda Türkiye ilgili olarak korkunç derecede bir propaganda yapılıyor. Bunun acısını bizim sadece bugün yarın değil, tüm sezon yaşamamız gibi bir durum söz konusu olabilir. Dolayısıyla hükümetin halkı sakinleştirmesi gerekiyor.”

Elit World Prestige Hotel Genel Müdürü Gürkan Parlak:

“80 ODAYLA AÇTIM, 45 ODAYLA KAPATTIM”
Cuma gününden beri çok fazla iptal yaşadık. Şu anda kadar günlük ortalama iptal oranımız yüzde 25 civarında. Tüm toplantı salonların doluydu ve hepsi iptal oldu. Büyük organizasyonlar vardı. Hatta bugün (3 Haziran) ve yarını da iptal ettiler. Önümüzdeki günlerde neler olacağını bilmiyorlar. Yurtdışından sürekli arayıp bilgi almak istiyorlar. Online ortamdaki rezervasyonlarda ise ciddi iptaller geliyor. Bölgedeki turistler, başta havaalanı tarafı olmak üzere, başka bölgeler gidiyorlar.

Talimhane şu anda sessiz. Adeta bayram sabahlarındaki gibi. Sokaklarda hiç kimse yok. Buralara vasıtalar giremiyor ve misafirlerimizi Habertürk’ün altındaki otoparktan geçirerek otellere yerleştiriyoruz.

İnsanlar sürekli terk ediyor otelleri. Yani be 80 oda açtığım gün 45 odayla kapattım. Olağandışı bir durum olduğu için iptallere bir şey demedik ve elimizden gelen yardımı yaptık.

Başbakan biraz daha ılımlı olursa olaylar çözülür diye düşünüyorum.

Lyon Hotel Genel Müdürü Serkan özkan:

“İNTERNET İPTALLERİ GELMEYE BAŞLADI”
Burası bir oteller bölgesi. 200’e yakın otelin bunduğu bölgede binlerce turist konaklıyor. Bizim en büyük sıkıntımız bu insanların bu olayları yaşaması. Talimhane’nin içine kadar panzer girdi göstericilerle beraber ve turistler buna tanıklık etti. Dün geceden itibaren de göstericiler bölgenin her tarafına barikatlar kurmuşlar. Sürekli iptaller yaşıyoruz. Şu anda bunun oranını tam olarak veremiyorum. Ama 104 odalı otelim. İki gün önce 84 oda doluydu. Şimdi 60 odaya düştük. Şu an itibariyle yüzde 15 civarında bir misafir kaybımız görünüyor ama asıl kaybı daha sonra incelediğimizde ortaya çıkaracağız. Özellikle internet üzerindeki rezervasyon iptalleri bizim için önemli. Çünkü bir bölgeye, bir ülkeye değil, tüm dünyayı kapsıyor. İnternetten iptaller oluyorsa, dünyanın her yerinden iptaller oluyor demektir.

Turistler de korkmaktan haklılar. Çünkü burada büyük bir kaos var. Adeta bir ayaklanma gibi. Bir de bu haberlerin bizden fazla yurtdışında yayınlanması da insanlarda endişe uyandırıyor. İnsanlar arayıp, “Ne oluyor?” diye soruyorlar.

BAYINDIR: BÖLGEDEN BÜYÜKK KAÇIŞ YAŞANIYOR
Yaklaşık 6 gündür Taksim’de yaşanan protestolar, bölgede bulunan turistleri bir hayli tedirgin etti. Turistlerin otellerden çıkamadıkları için kendilerine çok sayıda şikâyet geldiğinin altını çizen Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı (TUROB) Tİmur Bayındır, “Özellikle bölgedeki otellerden yoğun kaçış yaşanıyor. Büyük otellerde yüzde 30’lara varan iptaller oldu. Şu an için Türkiye genelinde yaşanmıyor. Ancak olaylar bir an önce bitmezse daha büyük iptaller olabilir. Turistler atılan gazlardan çok rahatsız oldu. Bazıları otel değiştirdi ama ülkeyi terkedenler de var” dedi.


AYIK: İPTALLER BAŞLADI

Turizm sektörünün barışla iç içe hareket ettiğini ifade eden Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, özellikle Taksim ve çevresi için sorunlar olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin bir çok yerinde yapılan eylemlerin şenlik havasında geçtiğine dikkat çeken Ayık, “Özellikle Antalya’da durum sakin. Vatandaşın yaptığı bu eylemler turistleri rahatsız etmiyor. Ama olaylar büyür ve istenmeyen şeyler olursa kıyı şeridinde dahi bazı iptallerle karşılaşabiliriz” diye konuştu. Bugünkü durum itibariyle İstanbul’da bazı iptaller yaşandığı bilgisini veren Ayık, “Bir tur şirketi ile görüştüm. 300 civarında iptal yaşandığını söylediler. Ancak turistler sadece tur şirketleri ile gelmiyor. Münferit gelenler de var. Bunların hepsini takip etmek mümkün değil” ifadelerini kullandı. Ayık, yaşanan olayların orta ve uzun vadede turizmi etkileyebileceğini belirtti.

Anlık iptaller yüzde 30, gösteriler sürerse ileriye yönelik iptaller gelebilir

TUROB, İstanbul Taksim’de başlayarak yurt çapına yayılan protesto eylemlerinin İstanbul daki konaklama sektörüne etkileri konusunda bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, iptallerin anlık olduğu ve ileriki dönemi kapsamadığı, ancak olayların devam etmesi durumunda ileriye dönük iptallerin de yaşanabileceği kaydedildi.

İşte TUROB tarafından yapılan basın açıklaması:

Basın ve yayın organlarında olayların turizme etkilerine ilişkin yapılan birçok haber ve yorumun gerçeği yansıtmadığına üzülerek şahit oluyoruz. Bu haberler, kamuoyunu bilgilendirmekten öte, bilgi kirliliğine neden olmakta ve sektörümüze zarar vermektedir. Sektörümüz, yapısı itibariyle toplumsal olaylardan çabuk etkilenmektedir. Bu konuda tüm gazeteci dostlarımızı, duyarlı ve bilgi kaynaklarının seçiminde dikkatli olmaya davet ediyoruz. Konaklama sektörünün temsilcileri olarak, gördüğümüz lüzum üzerine, mevcut duruma ilişkin tespitlerimizi ve gerçekleri, siz değerli basın mensuplarının bilgisine sunuyoruz…

İPTALLER GEÇTİGİMİZ HAFTA İÇİN %25 – 30 CİVARINDA

Olaylar nedeniyle İstanbul otellerinde yaşanan rezervasyon iptalleri geçtigimiz hafta için ortalama %25 – %30 civarındadır. Bu oran bölge ve otele göre farklılık göstermektedir. Yaşanan iptaller anlık diye nitelendirdiğimiz türdendir. İleriki tarihlere yönelik iptaller şu anda söz konusu değildir. İptallerin İstanbul’da yıllık kaybının %25 – %30 olarak ifade edilmesi veya öyle algılanacak şekilde yazılması yanlış ve yanıltıcıdır. Ancak, gösterilerin devam etmesi halinde orta vadede iptal taleplerinin gelmesi olasıdır. Bu konuda rakam ve oran belirtirken siz değerli basın mensuplarının daha duyarlı ve dikkatli olmasını rica ediyoruz.

TÜRKİYE’YE GİTMEYİN” UYARISI YOK!

Diğer yandan birçok ülkenin yurt dışına çıkacak vatandaşlarını gittikleri ülkeler konusunda uyarması ve bilgilendirmesi rutin faaliyetlerdir. Türkiye’ye ilişkin yapılan uyarıların bazıları da bu kapsamdadır.Yapılan uyarıların birçoğu, vatandaşlarının gösteri yapılan bölgelerden uzak durmaları yönündedir.

MİSAFİRLERİMİZDE KORKU YOK!

Bölgede konaklayan yabancı misafirlerimizle devamlı temas ve karşılıklı bilgi alışverişi içindeyiz. Misafirlerimizin büyük bir çoğunluğu, gösterilerin demokratik bir hak olduğu konusunda görüş beyan etmektedir. Bazı yayın organlarında belirtildiği gibi bir kaos ve korku ortamı kesinlikle yaşanmamaktadır. Taksim bölgesindeki barikatların ve meydanda tahribata uğramış araçların kaldırılması dışında bir beklentileri yoktur.

TALİMHANE ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNE AÇIK…

Bir başka yanlış bilgi ise Talimhane bölgesinin ulaşımına ilişkin verilmektedir. Bölge otellerine araç ve yaya trafiğinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini özellikle vurgulamak istiyoruz. Bu konuda otellerimizin yaşadığı ciddi bir sıkıntı söz konusu değildir. 9-10 bin kişinin katıldığı Efort Kongresi şehrimizde bugün başlamıştır. Kongre katılımcılarının büyük bir kısmı Taksim, Talimhane ve civarında konaklamaktadır. Katılımcıların çok küçük bir kısmı girişlerini iptal etmiş olsa da kongrenin gerçekleşmesi ve devamı konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır.

06 06 2013 MANŞET HABERİMİZ

AŞÇIHABER Lokmalar BOĞAZIMIZA Diziliyor

Kendi Ayağımıza Değil, Resmen Kafamıza Sıkıyoruz

Tüm Türkiye’ye yayılan Gezi Parkı eylemleri nedeniyle perakende cirolarında, restoran ve sinema müşterisinde yüzde 30-90 arası düşüşler yaşandığı belirtiliyor. Kayıp, turist satışlarına da yansıdı. Pek çok markanın en yüksek satışı yaptığı Beyoğlu mağazasını günlerdir açamaması iş dünyasını etkiledi.Gezi Parkı için düzenlenen gösteriler tüm Türkiye’yi sararken, insanlar büyük ölçüde ya parkları dolduruyor ya da evlerinde gelişmeleri takip ediyor. Tüketici alışverişi kesince alışveriş merkezlerinde (AVM) ve mağazalarda hem ziyaretçi sayıları hem de cirolar düştü, sinemalar ve restoranlar da boş kaldı. Tescilli Markalar Derneği (TMd) Başkanı Tahsin Özlenir, alışverişin bir moral meselesi olduğunu belirterek, “Moral yok ki, alışveriş nasıl olsun? Edindiğimiz bilgiler Türkiye genelinde ciroların minumum yüzde 30 düştüğü yönünde. En az gerileyen yerde yüzde 30 düştü. Beyoğlu gibi gösterilerin de merkezi olmuş yerlerde kayıplar yüzde 80-90’ı buldu” diyor.

TURİST DE ÇIKAMIYOR

Özlenir, benzer bir tablonun Bağdat Caddesi, Nişantaşı, Kadıköy gibi merkezlerin yanında tüm Türkiye ve ülke genelindeki AVM’lerde de görüldüğünü söylüyor. Özlenir şöyle devam ediyor: “Bu ortamda alışveriş olmaz. İhtiyacen alışveriş yapan zaten çok az. Zevk için alışveriş yapan adam da bu ortamda yapmaz. Herşeyi erteliyor. Yemeğe çıkmıyor, sinemaya gitmiyor. Zaten sinema seyircisi daha ziyade gençler. Onlar da şimdi parkta! Bu ortamda tabii ki turist de çıkamıyor.”
Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Hüseyin Doğan, eylem olan yerlerde mağaza ve işyerlerinin kapatıldığını ve ilk gün genel olarak tüm ülkeyi etkilediğini belirterek, “Hafta sonu ise sadece eylem olan yerlere etkisi büyük oldu. Alışveriş motivayon işi. Bu olumsuzluğu serin kanlılıkla yönetmek lazım” diye konuşuyor.
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, bugün yapacakları toplantıyla Gezi eylemlerinin perakendeye etkisini tam olarak tespit edeceklerini, Forum İstanbul ve Forum Marmara’da hafta sonu yüzde 25-30 arası bir düşüş gerçekleştiğini söylüyor.

Lokmalar boğaza diziliyor

TURİZM, Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYID) Yönetim Kurulu Üyesi Barış Tansever, şöyle konuşuyor: “Restoranlarda ciddi düşüş var. Moral yok! Taksim Nişantaşı, Beşiktaş’ta tamamen kapattı bazı restoranlar. Müşterilerin çoğu Gezi ‘de. Ya eylemde ya da gelişmeleri izliyor evinde. Restorana gelse lokmalar boğazına dizilecek çünkü. Ürkütücü olan, rezervasyon iptalleri. Parti ve etkinlikleri iptal ediyorlar. İstanbul turizmi çok kötü etkilenecek. Zaten diken üstündeki cari açığa etkisini birkaç aya göreceğiz.”

Kendi ayağımıza değil, resmen kafamıza sıkıyoruz

İSTİNYEPark’ın ortaklarından Zafer Kurşun “Perakendeyi kim düşünür böyle bir ortamda? Kimin aklına alışveriş gelir? Aklı selim düzeltmek lazım. Böyle devam ederse ekonomiye bedeli ağır olur. Bu gezip dolaşıp garibana fatura olur yine” diyor. Kurşun, “Kendi ayağımıza değil, resmen kafamıza sıkıyoruz. Turizmi vurmasından korkuyoruz. Öyle olursa çok fena, çok fena…” diyerek kaygılarını dile getiriyor.

BOYNER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, çalışanlarına Gezi’yle ilgili e-posta gördererek şöyle dedi: “Perşembe gününden sonra ülke için, sevdiklerim için kaygılıyım. Çocuklarım, kardeşlerim, arkadaşlarım, sevdiklerim, Gezi’ye tepkilerini dile getirmeye gidenler. Çok endişeliydim. Ben bile ilk kez Twitter işine sardım. Milletçe yaşadığımız alışılmadık, beklenmedik bir ortam. Binlerce gencin ne kadar yorulduğunu, hırpalandığını hissetmeye çalışma, her dakika kimseye bir şey oldu mu düşüncesi. Kullanılan orantısız güç, sökülen kaldırımlar, kırılıp dökülen cam çerçeve, kepenk açamayan esnaf… Normal hayatımızı yaşamanın kendi kendimize ayıp geldiği günler. Bir yandan da coşkuluyum, ümit doluyum. Herkes bir araya geldi. Artık ailemize, işimize, müşterilerimize daha çok sarılma zamanı.”

05 06 2013 ÇARŞAMBA ANA MENŞETİMİZ

Rezervasyonlar iptal BUNUN SONU İŞSİZLİK

Gezi Parkı eylemleri Turizm sektörünü batırıyor. Dünyada en fazla ziyaretçi çeken 6’ncı şehir olan İstanbul’da rezervasyon iptallerine yol açtı. Tur Operatörleri Dönem Sözcüsü Cem Polatoğlu, yaklaşık bir hafta süren eylemlerin turizm sektörünü olumsuz etkilerdiğini söyledi. İçinde bulunduğumuz hafta ve önümüzdeki hafta için rezervasyon yaptıranların yüzde 20-30’unun gelmekten vazgeçtiğini belirten Polatoğlu, olayların devam etmesi durumunda faturanın ağır olacağı uyarısında bulundu.


Polatoğlu, sağduyu çağrısında bulundu. Turistin huzurlu şehirleri tercih ettiğini, İstanbul’un da dünyadaki rakipleri arasında en huzurlu şehirlerden biri olduğunu kaydeden Cem Polatoğlu, “Şahsıma ait şirketlerde bu hafta ve önümüzdeki hafta için yapılan rezervasyonda önemli oranda iptaller oldu. İptaller konusunda kesin bir rakam veremiyoruz ancak bu hafta ve önümüzdeki hafta için yapılan rezervasyonlarda yüzde 20-30’luk iptaller var. Olaylar devam ederse faturası ağır olur. Her iki tarafın da sağduyulu, itidalli davranması gerekir” dedi.


Olayları yatıştırmada kozların hükümetin elinde olduğunu dile getiren Polatoğlu, savaş alanını andıran eylemlerin ülkenin imajına büyük zarar verdiğini ifade etti. Eylemlerin devam etmesi halinde turizm setöründe rezervasyon iptallerin artacağı uyarısında bulunan Polatoğlu, “Olaylar devam ederse faturası ağır olur. Umarım daha fazla zarar olmaz. Bu hafta gelmesi gerekenler iptal etti. Önümüzdeki hafta gelecek olanlar da iptal etti. Ülkenin imajı açısından büyük kaybımız var” diye konuştu.
Olaylara “ Arap Baharı” benzetmesi yapılmasına tepki gösteren Polatoğlu, şunları söyledi: “Böyle bir benzetme gururumuzu kırdı. Arap baharı gibi bir baharı hak eden ülkelerden değiliz. İstanbul’un imajı olumsuz etkilendi. Eylemlerin burada bitmesi büyük önem taşıyor. Yeşili koruma adına başlatılan eylemlerde gerekli mesajları her iki tarafın da aldığına inanıyoruz. Bundan sonrası provokatörlerin eylemi olur. Sağduyulu olmak lazım.”


Bu hafta ve önümüzdeki hafta için yapılan rezervasyonlarda yüzde 20-30 luk iptaller var.


Eylemciler, yakma ve yağma olaylarına dikkat çekerek ‘Bağırabilirsin, tepkini gösterebilirsin, slogan atabilirsin, sokağa çıkabilirsin demokratik hakkın ama zarar verme, kamu malını koru, ırkçılık yapma, ötekileştirme’ çağrısında bulundu.

04 06 2013 SALI ANA MANŞET HABERİMİZ

Aşçıhaber LÜTFEN BİRAZ SÜKÜNET

Geçen hafta başında taksim gezi parkı üzerine başlayan pretostaların Türkiye geneline yayılması ve vatandaşlarımızla güvenlik güçlerimizi karşı karşıya getiren olayların halen devam etmesi TURİZM GELECEĞİMİZ VE TURİZİM DE ÇALIŞANLARIMIZIN 2013 SEZONUNDA TURKİYEYE GELECEK OLAN TURİSTLERİN ETKİLENMESİ İLE KARŞI KARŞIYA KALACAĞIMIZ Olumsuzluklar üzerine endişeliyiz.

Vatandaşlarımızın ve meslektaşlarımızın modern ülke insanının hakkı olan pretostalarının çevremize ve ülkemize zarar verecek boyutta olmamasını ümid ediyoruz.

BİZ BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZA ve MESSLEKTAŞLARIMIZA BİRAZ SÜKÜNET DİYORUZ.

AŞÇIHABER.com

03 06 2013 PAZAR MANŞET HABERİMİZ.

TÜRKİYEM AĞLIYOR

Sevgili dostlar haber yapacak gücümüz kalmadı !! .Türkiyemiz için çalışan ekibimiz yaşanan bu olaylarla kayıtsız kalamazdı.Biraz kendimizi dinlemek adına,Türkiyemizin geleceği adına,sağ duyu oluşmasına adına,BU VATAN BİZİMDİR DİYENLER ADINA ANA Manşet bölümümüzü haftanın ilk günü bu konuya ayırıyoruz.

Yeni bir haftaya başlıyoruz AMA TÜRKİYEM AĞLIYOR.

02 06 2016 PAZAR

BU VATAN BİZİM DİYENLERİNDİR..

Her geçen gün şehit haberleri aldığımız günlerden türkiyemize huzur gelmeye başlarken bu kavgayı istemiyoruz.Ölü toprağı serilmiş günlerden türkiyemizin dünyada adı sanı duyulur hale geldiğimize inanıdğımız bu günlerde kavga istemiyoruz.Ülkemizin değerlerine her geçen gün büyüyen TÜRK insanı imajı adına kavga istemiyoruz.Son günlerde ülkemizde meydana gelen olayları istemiyoruz.

Doğru olan ne ise Türk insanı olarak her konuda hakkımızı ve vatandaşlık hakkımızı en iyi yollarda almak varken biz kavga istemiyoruz .Bu vatanın evlatları olarak BİZ KAVGA İSTEMİYORUZ ÇÜNKÜ BU VATAN BİZİM BU VATAN HEPİMİZİN diyerek ANA MANŞET BÖLÜMÜMÜZÜ 2 gün boyunca VATAN BİZİM e AYIRIYORUZ.

BİZ VATANIMIZI VE VATANIMIZIN HER BİR İNSANINI ÇOK SEVİYORUZ.

AŞÇIHABER.com


Bu memleket bizim , bu vatan bizim !
Bu toprakta doğduk burda büyüdük
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

1071 Malazgirt´den bir gedik
Açıp girdik bu toprağa yurt dedik
Bedel ise… bedelini ödedik
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

Türkiye´ye neden Türkiye denmiş?
Bu isim bu yurda gökten mi inmiş ?
Demekki ap açık bedel ödenmiş!
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

Bedeli sayısız şehit olmuş can
Bedeli bayrağı al eyleyen kan
Ne isterse verdik bizden bu vatan !
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

Lazda benim Çerkezde ben Kürtde ben !
Bunlar aza, bunlar el kol Türk beden
Ağzı olan konuşmasın bilmeden
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

Mülayım bulupda Türkdeki huyu
Kuyu kazmasınlar ardından kuyu
Kabarmasın Türk ün ayranı suyu
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

Kimse şaşırmasın şaşmasın
Bağrında barınan yılanlaşmasın
Türkiyede Türk ün sabrı taşmasın
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

Burakın yılanı, en küçük böcek
Bu toprakta yaşıyorsa bilecek
Türkiye Türklerin yurdu diyecek
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

Ey Arif bazısı demiyor ama
Der gardaş dert etme hiç düşme gama
Seve seve dedirtiriz adama
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !

İYİ HAFTALAR TÜRKİYEM.