Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Fırat Dursun AZERBAYCAN dan PES

Fırat Dursun AZERBAYCAN dan PES

Fırat Dursun AZERBAYCAN dan PES

İş seyahati için gelmiş olduğum Bakü deyim 8 gündür boş zamanlarımda gözlemlerde bulundum ve bunları sizinle paylaşmak istedim.Yıllardır birçok şefimiz yurtdışı yarışmalarında,çalıştıkları yerlerde Türk mutfağını tanıtmak,adına ellerinden geleni yaptılar.Bizler de elimizden gelenini yapmak için çabalıyoruz.Emeği geçen herkesin ellerine,gönüllerine sağlık buraya kadar sorun yok ama bu denli özverili insanların yanında vandallık yapanlara ne demeli ?

Pes be arkadaşım,
Kardeş ülkeyiz,her yerde ama her yerde Türk restaurantı dolu tabelalara bakın yüzde yüz Türk mutfağı,orjinal Türk mutfağı,hakiki,esas vs.vs.İçeri giriyoruz ooo hakiki  yaprak döner,ustamızda Türk bir porsiyon İskender söylüyorum şimdi sıkı durun döner üstü ketçap yanına süzme yoğurt beklemeyin mayonez,kenara turp şaka değil bu,ordan çıkıyoruz bir tabela daha Türklerin öz lahmacunu ? İçeri girdim,lahmacun üstüne kaşar ve yanına amerikan salatası,tutamadım kendimi sordum bu ne yahu ? cevap:abi boşver bunlar mayonez çok seviyor.

Avmlerde de varız Türk restaurantları burda diye!
Türklerin milli yemeği kumpir miş onu da burda öğrendim.Çorbalardan,yemeklerden bahsetmiyorum bile biraz daha burdayım bakalım daha neler görüceğiz neler ama bu kadar değerli şeflerimiz varken sizden ricam;bizleri dünyaya tanıtmaktan vazgeçmeyin lütfen.

Vandallık Etrafı Sarmasının Saygılarımla.

Fırat Dursun
Boğaziçi Aşçılar Derneği Başkanı