Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Türkiye Aşçılar Federasyonu Üyesi MAD, Antalya İl Kültür ve Turizm Md. ziyareti

Türkiye Aşçılar Federasyonu Üyesi MAD, Antalya İl Kültür ve Turizm Md. ziyareti

Türkiye Aşçılar Federasyonu Üyesi MAD, Antalya İl Kültür ve Turizm Md. ziyareti

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Yönetimi, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ACAR ve Müdür Yrd. İlknur Selçuk KÖKER’i makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette TAFED Başkan Yrd.  Barut Hemera Oteli Şefi İsmail Karataş, Club Calimera Serra Oteli Şefi M.Ali Kızılcık ve MCF Ajans & Tanıtım yetkilisi Akif Alataş hazır bulundu. Karataş, “Tafed tarafından organize edilecek olan ve 19-22 Şubat 2014 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek  21.Anfaş Food Product – Gıda Fuarı bünyesinde “Osmanlı Mutfak Kültürü ve tadım günleri” etkinliği hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Etkinlik ile kıta’ları aşarak 650 yıl hüküm süren “Osmanlı İmparatorluğu” dönemi Yiyecek-İçecek kültürü bir program dahilinde ziyaretçilere sunulacağı ifade edildi. Yine ;
 -Osmanlı Mutfak kültürü ve tadım günleri etkinliğinde;  
-Osmanlı Mutfak kültürü, Yiyecek – İçecek ürünlerinin sergileneceği stantlar ile ..
-Osmanlı Mutfak kültürü, Alan araştırmacılarının vereceği seminer ve paneller ile ..
-Dönem kıyafetlerinin sergileneceği Kıyafet defilesi ile ..
-Osmanlı Mutfağı ürünleri aslına uygun kalınarak, günümüz sunum teknikleri  takdimi ile ..    Ziyaretçilere sunulacağı ifade edildi.


Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ACAR ise; Yapılan ziyaretten memnuniyetini ifade ederek, Türk Şeflerinin çalışmalarını takdirle takip ettiğini, Türk Mutfağı’nın hak ettiği değeri bulması için birlikte hareket etmenin önemine de ayrıca işaret etti.  Etkinlik dosyasını büyük bir hassasiyet ile inceleyeceklerini ve katkı sağlamak için gerekli her türlü çalışmayı yapacaklarını sözlerine ekledi.