Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Aşpafed Yıl Sonu Kapanış Toplantısı Bilgilendirme

Aşpafed Yıl Sonu Kapanış Toplantısı Bilgilendirme

Aşpafed Yıl Sonu Kapanış Toplantısı Bilgilendirme
 
Değerli aşçılık camiası ve gastronomi gönüllüleri, 21 Aralık 2013, Cumartesi günü saat 14.30 da Sirkeci Konak Otelde
Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu yıl sonu kapanış toplantısı icra edildi.17.45 de toplantı sona erdi ve akşam yemeğine geçildi.

Toplantıda tüm yönetim kurulu hazır bir şekilde katıldılar. Öncelikle kuruluştan bu güne dek yapılan organizasyonların barkovizyon ile sunumu yapıldı ve tüm yönetim kuruluyeniden tüm detayları tekrar yaşadılar. Sunum bittikten sonra 24-25 Ocak tarihlerinde yapılacak olan Balıkesir 2. Ulusal ve yöresel yemek yarışması organizasyon planı tek tek gözden geçirildi. Hatanın minumum olması için tüm yapılacak işler tüm bireylere dağıtıldı.

Yarışmaya talep patlaması yaşandığı için seneye organizasyonu daha fazla kapsamlı yapılması için söz birliğine varıldı. Sonrasında 2014 yılı
yarışma takvimi planlandı. Aşpafed e katılmak için başvuran Ankara Ustad Aşçılar ve Pastacılar Derneği nin katılımı oy birliği ile onaylandı.
Daha sonra Aşpafed Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Milli Takımı organizasyon şeması oy birliği ile belirlendi.

Buna göre daha önce Milli takımlar direktörü görevine getirilen Esat ÖZATA nin alt pozisyonlarıolan Ustalar Takım Kaptanı pozisyonu na Ömer Faruk Yılmazve Gençler Takım Kaptanı pozisyonu na Ali TOPRAK getirildi. Pastahane takım kaptanı pozisyonu için 2 adayımız oldu fakat haklarında daha fazla araştırma yapılmasına sonrasında bir sonraki yönetim kurulu toplantısında seçilmesine karar verildi. Aşpafed Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Milli Takımı üyeleri komisyonun yönetime sunduğumilli takım listesi kabul edilmedi, daha fazla araştırma yapılarak hakkaniyetli ve adilane bir liste oluşturulmasına karar verildi.

Bu liste oluşturulurken öncelikle 50 sorudan oluşacak soru-cevap şeklinde yazılı sınav yapılmasına, sınava tüm Türkiye deki aşçıların davet edilmesi uygun görüldü.En iyi puan ı alan 60 kişi Aşpafed Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Milli Takımı ön elemelerini geçmiş olacak. Sonrasındaseçilen  60 kişi Aşpafed yarışmalarına davet edilecek

Performasnları en iyi 30 kişi ise milli takımı oluşturacak. Seçilecek olan 30 kişi yurtdışında yapılacak olan yarışmalarda ülkemizi temsil etmeye hak kazanacaklar.Bu sebepten dolayı Şubat ayı içerisinde Antalya da Aşpafed Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Milli takımı seçmeleri yapılacağını şimdiden tüm kamuoyuna duyururuz.