Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Rixos Guba Oteli´ni açtı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Rixos Guba Oteli´ni açtı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Rixos Guba Oteli´ni Açtı

Ülkesi´nin kuzey bölgesini gezen İlham Aliyev geçen Cuma günü, “Rixos Guba Azerbaycan” otelinin açılışını yaptı.

Azer News” adlı web sitesinin haberine göre, Rixos Guba Azerbaycan oteli, Gudyal Çayı´nın kıyısında yer alarak misafirlerine özel VIP ve helikopterli ulaşım hizmeti sunan, oldukça lüks bir otel. 210 hektarlık bir alanın üstünde kurulu yedi katlı ana binanın yanısıra 16 özel villa, üç restoran, bir gece kulübü ve bir eğlence parkını da sunan otelde ayrıca golf parkuru, tenis kortları ve voleybol ile futbol sahaları mevcut.

Rixos Guba Azerbaycan, “Güney”, “Caspian” ve “Baku” adlı konferans salonları ile “The Challette”, “Le Coquet” ve “Mosaic” adlı restoranlarını da misafirlerinin beğenisine sunuyor. “Planet Guba” adlı eğlence merkezinde de vakit geçirebilen küçük misafirlere “Rixy Club” içinde de programlar sunuluyor.

Vücudu ve ruhu için hem dinlendirici hem de sağlığa iyi gelen bir şeyler yapmak isteyen misafirleri, 1,800 metrekare üzerinde kurulu “Rixos Spa & Wellness” Merkezi beklemekte; otelin hemen yanındaki golf parkuru ise 68 hektarlık bir alana sahip. Rixos Guba Azerbaycan otelinde toplam 300 kişi misafirlere konforlu bir kalış sunacak.

Rixos Guba Azerbaycan, aynı zamanda yeni açılan “Şahdağ” adlı kış sporları merkezinden konforlu bir şekilde faydalanılmasını sağlayan bir tesis. Şahdağ kış sporu merkezinin pistleri, 1,300 ila 2,300 metrelik bir yükseklikte yer alarak harika kayak olanakları sunmakta.

AŞÇIHABER.COM