Ana Sayfa » Aşçı Gündem » F.BİROL TEMEL Şeflerden Çözüm Süreci ne Yemekli Destek Yarışmasına İlginizden Dolayı Teşekkürler Türkiye.

F.BİROL TEMEL Şeflerden Çözüm Süreci ne Yemekli Destek Yarışmasına İlginizden Dolayı Teşekkürler Türkiye.

F.BİROL TEMEL Şeflerden Çözüm Süreci ne Yemekli Destek Yarışmasına İlginizden Dolayı Teşekkürler Türkiye.


ANKARA MATBAH-I AMİRE YAŞATMA VE AŞÇILAR DERNEĞİ ANKARA DA KURULMASI İLE BAŞLAYAN ÇALIŞMALARIN İLK MEYVASINI Şeflerden çözüm Süreci ne Yemekli Destek YARIŞMASI İLE START ALACAK.

ANKARA MATBAH-I AMİRE YAŞATMA VE AŞÇILAR DERNEĞİ ANKARA DA RESMEN KURULDUKTAN SONRA Çözüm Sürecine DESTEK VERMEK VE HALKLARIN KAYNAŞMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA DİYARBAKIRDA Birinci Barış Türkiyem Yemek Yarışması nı 21 Nisan 2014’da GERÇEKLEŞTİRECEK.

MATBAH-I AMİRE YAŞATMA VE AŞÇILAR DERNEĞİ BAŞKANI ŞEF GÖKHAN GÜMÜŞ , BAŞKAN VEKİLLİ ÜNLÜ ŞEF MURAT GÖKGÖZ GENEL SEKRETER YALÇIN ANDİÇ YAPTIKLARI AÇIKLAMADA.

Ankara Matbah-ı Amire ve Aşçılar Derneğimiz olarak kurulduktan sonra yaptığımız çalışmalarımızın ilk meyvasını çözüm sürecine destek amaçlı Türkiyemizin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır da 21 Nisan 2014’de Birinci Barış Türkiyem Yemek Yarışması düzenleyeceğiz.

Matbah-ı Amire ve Aşçılar Derneğim olarak kurulmadan önce projelendirdiğimiz Birinci Barış Türkiyem Yemek Yarışması nın hayata geçirilmesi açısından büyük emekleri geçen Fahrettin Birol Temel,İsmail Ay, Şenol Özbay, Necati Çuhadar, Murat Özcan, Murat Açıkgöz, Kadim Bıyık a Çok Teşekkür Ederiz.

ANKARA MATBAH-I AMİRE YAŞATMA VE AŞÇILAR DERNEĞİ Yeni Yıl Mesajı

DERNEK BAŞKANI GÖKHAN GÜMÜŞ

Tüm Milletimizin yeni yılını kutlarım, “Her yeni gün ve her yeni yılın,doğan bir umut olduğu inancıyla; büyük Türk milleti ve bütün insanlığın susadığı barışa, refaha ve mutluluğa yeni yılda kavuşmasını temenni ediyorum”.Üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakıyor, umut ve coşkuyla yeni bir yıla giriyoruz.2014 yılının Ülkemize, Ulusumuza, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor; hepinize saygılarımı ve en içten dileklerimi sunuyorum.

Çok değerli meslektaşlarım bu projeye destek verdiğiniz ve sahip çıktığınız için hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Bu proje üzerinde bir yıldır düşünüyor ve çalışıyorum.Ulusal ve Uluslararası camiaya kardeşliğimizi bir kez daha göstermek ,değerlerimize değer katmak,gelecek nesillere umut dolu,sevgi dolu birlik beraberlik mirası bırakmak için bu projede benim yanımda olan dostlarıma, destek veren destek veren ve destek verecek olan herkese gönülden teşekkür ediyorum.

GÖKHAN GÜMÜŞ

Birinci Barış Türkiyem Yemek Yarışması nı 21 Nisan 2014’da HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN MANŞET RESMİMİZİ TIKLAYINIZ.

 

ANKARA merkezli Matbah-ı Amire Yaşatma ve Aşçılar Derneği Başkanı Gökhan Gümüş, çözüm süreci ne destek vermek amacıyla, Diyarbakır’da 21 Nisan 2014’de Birinci Barış Türkiyem Yemek Yarışması düzenleyeceklerini açıkladı.

Matbah-ı Amire (Osmanlı İmparatorluğu nda saray mutfağına verilen isim) Yaşatma Derneği Başkanı, Kayserili ünlü aşçı Gökhan Gümüş, çözüm süreciyle birlikte şehit gelmediğini ve kardeş kanı dökülmediğini belirterek, “Aşçılar ve ünlü şefler olarak insanların damaklarını tatlandırırken, yaşanan acılara da sessiz kalmak istemedik. Diyarbakır’ın sadece terörle ve eylemlerle anılmasını istemedik. Kanın ve gözyaşının durması noktasında sorumluluk almak istedik. Biz de barış sürecine katkı sağlamak amacıyla dernek olarak düzenleyeceğimiz ilk yemek yarışmasının Diyarbakır da olmasına karar verdik” dedi.

Gümüş, “Diyarbakır’da 21 Nisan 2014’de yapacağımız Birinci Barış Türkiyem Yemek Yarışması na, İsmail Ay, Şenol Özbay, Necati Çuhadar, Murat Özcan, Murat Açıkgöz, Kadim Bıyık gibi ünle şeflerimiz de katılacak. Diyarbakır’daki buluşmaya İtalya, Malta, Portekiz ve Azerbaycan gibi ülkelerden de katılım olacak. Yarışmanın jüri başkanlığını ise Reina’nın şefi Fahrettin Birol Temel yapacak” diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Yalçın Andıç da, yemek yarışmalarının İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük kentlerde ve turistik bölgelerde yapıldığını belirterek, “Bu kez farklı olsun, ülkemizin bir başka bölgesinin tanıtımına katkı koyalım istedik. Diyarbakır’da yapacağımız yarışmanın, çözüm sürecine de katkı sağlayacağını umuyoruz” diye konuştu.