Ana Sayfa » Aşçı Gündem » VE SONUNDA BİRLİKTE ALDILAR

VE SONUNDA BİRLİKTE ALDILAR

VE SONUNDA BİRLİKTE ALDILAR


Günaydın Et Restoranları nın % 70 ini Ferit Şahenk ve Mübariz Mansimov 350 milyon lira ödeyerek satın aldılar. Yeni ortakların hedefi yurtdışında büyümek.Yatırımcıların yakın takibe aldığı Günaydın Et Restoranları nın % 70 ini Ferit Şahenk ve Mansimov aldı. Satın almayı yeni şirket üzerinden yapan ortakların 350 milyon TL ödediği belirtiliyor.
 
Günaydın Et Restoranları bir süredir yatırımcıların takibindeydi. Ünlü restoranı satın almaya en çok yaklaşan ismin ise Doğuş Holding in patronu Ferit Şahenk olduğu kulislerde konuşuluyordu. Şahenk uzun süre sıkı takibe aldığı markayla nihayet el sıkıştı. Son dönemde eğlence ve yeme-içme sektörlerindeki yatırımlarıyla dikkat çeken Şahenk, Günaydın da farklı bir yol izledi. Ünlü işadamı bu kez yanına Azeri yatırımcı Mübariz Mansimov u da aldı.
 
ORTAK ŞİRKETLE BÜYÜYECEK
 Günaydın zincirlerinin yüzde 70 ini satın alan ortaklar, hisseleri yüzde 35 er paylaştı. Ancak Şahenk ve Mansimov ortaklığının yatırımları bununla sınırlı değil. İki işadamı önümüzdeki günlerde Dream dışında yüzde 50-50 ortaklıkla yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor. Buna göre Şahenk, Mansimov a ait Cipriani Restaurant ve Billionaire adlı kulübün yüzde 50 sini de alacak. Bunlar da yeni şirkete bağlanacak. Marinalar başta olmak üzere, birçok konuda ortak büyümeyi hedefleyen Şahenk ile Mansimov un Günaydın ın yüzde 70 i için 350 milyon TL ödediği konuşuluyor. Eğlence sektörünün en hızlı yatırımcılarından olan Ferit Şahenk, geçen yıl 12 markayı satın almıştı.
 
İKİLİNİN HEDEFİNDE YURTDIŞINDA BÜYÜMEK VAR
 Günaydın Et Restoranları, Şahenk ve Mansimov ortaklığının yeni amiral gemisi. İkili, zincirin 200 şubeye ulaşmasını hedefliyor. Plana göre şubelerin 100 ü Türkiye, 100 ü de yurtdışında olacak. İkilinin listesinde öncelikle Avrupa var. İngiltere, Almanya, Fransa dan sonra Dubai de de bir şube açılması planlanıyor. Ortaklar, ABD de de şube açmayı planlıyor. Restorana et sağlayan çiftliğin büyütülmesi ve 10 bin başlık kapasitesinin 30 bine çıkarılması da planlar arasında.