Ana Sayfa » Aşçı Gündem » MANAVGAT AŞÇILAR DERNEĞİ ve İSİS İŞBİRLİĞİNDE SÜREKLİ HİJYEN EĞİTİMİ VERİLECEK

MANAVGAT AŞÇILAR DERNEĞİ ve İSİS İŞBİRLİĞİNDE SÜREKLİ HİJYEN EĞİTİMİ VERİLECEK

Manavgat Aşçılar Derneği ve İSİS firması arasında yapılan işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında eğitimler verilecektir.

Sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak çalışılması ile halk sağlığının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla yayınlanan yönetmeliğe göre bugüne kadar sertifika alamayan ya da yeni işe başlayanları kapsayan bu çalışma ile sektörel ve bölgemiz çalışanlarının hijyen eğitim bilinci üst seviyelere çıkarılacaktır. Ayrıca yönetmeliğe uygun olarak, belgeli çalışan sayısının artırılması hedeflenmektedir.

Konu ile ilgili açıklamalar yapan Manavgat Aşçılar Derneği Başkanı Executive Chef İsmail KARATAŞ ve ISIS Genel Müdür Yardımcısı Dr. M. Recai YILMAZ, Hijyen Eğitimi Yönetmeliği’nin yayınlanmasından ve uygulanmasından son derece memnun olduklarını belirterek ilgili yönetmeliğe göre çeşitli mazeretlerden dolayı belge alamayan ve yeni işe başlayan sektör çalışanı aşçı, servis elamanı, hamam ve SPA çalışanlarının eğitim taleplerini karşılamak için Manavgat Aşçılar Derneği ve İSİS ‘in işbirliği yaptıklarını belirttiler.

Hijyen eğitimi belgesi almak isteyenlerin Manavgat Aşçılar Derneği ile iletişime geçerek bu eğitimleri alabileceklerini ilettiler. Yapılacak sürekli ve düzenli eğitimlerle sektör çalışanlarına yönetmelik uyarınca eğitimler verileceğini belge alamayan sektör çalışanlarının endişe etmesine gerek olmadığını belirttiler.

İRTİBAT TEL:
İsmail KARATAŞ Cep: 05.324.413.409
[email protected]
Tuba UZUNER İş:0{242}7534858
Cep: 05.334.901.473
M.Recai YILMAZ Cep: 05.334.901.471