Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Rafet İnce İmzalı Ouzo Roof Restaurant’ta Türk ve Yunan Kültürü Bir Arada

Rafet İnce İmzalı Ouzo Roof Restaurant’ta Türk ve Yunan Kültürü Bir Arada

Ouzo Roof Restaurant, 7 Kasım 2014 tarihinden itibaren Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in terasında lezzet severleri ağırlayacak. Ouzo Roof Restaurant ‘ta ödüllü milli şef Rafet İnce’nin meze ve balık sunumları Kalamış’ın manzarası eşliğinde keyifli deneyimler yaşatacak.

Rafet ince imzali Ouzo Roof Restaurantta Turk ve Yunan Kulturu Bir Arada ascihaber (5)

Geleneksel Türk Mutfağı’nı modern yorumlar katan Şef Rafet İnce, salaş balık restoranlarının aksine “Ouzo Roof Restaurant’ta modern konsepti tercih etti. Adını Yunanistan’ın geleneksel içkisi Uzo’dan OuzoRoof Restaurant’ta kaybolmaya yüz tutmuş Akdeniz lezzetleri gün yüzüne çıkarılacak. OUZO’da Yunan ve Türk meyhane kültürlerini içeren balık ve meze çeşitleri sunulacak.

Rafet ince imzali Ouzo Roof Restaurantta Turk ve Yunan Kulturu Bir Arada ascihaber (1)

Denizden gelen taze lezzetler
Akdeniz ve Ege’ gelen en taze ürünlerle Ouzo Roof Restaurant lezzetli sunumların yeni adresi olmaya aday. Alaçatı pazarından ot mezeleri, Hatay’dan kırma erik zeytini, Kaz Dağları’ndan zeytinyağlı enginar halakati, İzmir Şirince’den gelen orijinal sakızla yapılan Sakızlı Ahtapot, uzolu Salata, rakıda pişmiş kuzu yanağı, rakı şişesinde sunulan paella, Mizitra peyniri ile hazırlanan farklı sunumlar, Portekiz’den gelen Morina Balığı Cataplana, Girit’ten özel getirilen Uzo, balıklı Çerkez tavuğu, Alinazik üzerinde karides kavurma, deniz mahsulleri kuru patlıcan dolması, şişte fümelenmiş midye ızgara, sakızlı kalamar ızgara külbastı ve Atina’dan gelen Aktivyas Ouzo Roof’ta mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Rafet ince imzali Ouzo Roof Restaurantta Turk ve Yunan Kulturu Bir Arada ascihaber (3)
Ouzo Roof Restaurant, Türk damak tadına uygun lezzetleri sevenlerin yanı sıra farklı kültürlerden misafirlerin de beğenisini kazanacak lezzet ve sunumlarıyla gurme damaklara hitap etmeyi hedefliyor.

Rafet ince imzali Ouzo Roof Restaurantta Turk ve Yunan Kulturu Bir Arada ascihaber (2)

İstanbul’un en keyifli manzarasına sahip Ouzo Roof Restaurant iş dünyasının da tercihleri arasında yer alamaya hazır. Gecenin ilerleyen saatlerinde misafirler Ouzo Roof Bar’ın Kalamış ve marina manzarasında saat 02:00’a kadar keyif yapabilecek. Ouzo Roof Bar zengin içki mönüsü ve şarap kavıyla gecelerin ışıltılı mekanı olacak.

İletişim: 0216 400 00 30