Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Sallandıracaksın Bakalım Yapıyorlar Mı!

Sallandıracaksın Bakalım Yapıyorlar Mı!

Sallandıracaksın Bakalım Yapıyorlarmı..!!

Tamam kabul ediyoruz.İdam doğru değil .Tamam kabul ediyoruz dünyanın geldiği noktada kabul görmez
Ama bunların yüzünden aşçıların çektiği ortada.

68 Ton Su Ürününe El Konuldu

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde 13 bin 546 noktada denetim gerçekleştirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ekiplerince, su ürünleri av sezonunun başladığı 1 Eylül’den ekim ayı sonuna kadar olan dönemde yapılan denetimlerde 68 ton su ürününe el konuldu. Söz konusu dönemde kurallara aykırı davrandığı tespit edilen 284 kişi ve iş yerine toplam 280 bin 950 lira para cezası kesildi.

13 BİN 546 NOKTADA DENETİM

Bakanlıktan yapılan açıklamada, su ürünleri av sezonunun başlamasının ardından denetimlere ağırlık verildiği belirtildi. İl müdürlükleri tarafından yapılan rutin denetimlere ek olarak, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde farklı illerin personelinden oluşturulan ekiplerin de katılımıyla, 1 Eylül-30 Ekim tarihlerinde toplam 13 bin 546 noktada denetim gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, denetimlerde büyük çoğunluğu midye, lüfer ve istavrit olmak üzere 68 ton su ürünü ile 2 balıkçı gemisi, kullanımı yasak 202 misina ağı ve 316 muhtelif av aracına el konulduğu bildirildi.

Sallandiracaksin Bakalim Yapiyolarmi ascihaber

280 BİN LİRA İDARİ PARA CEZASI

Denetimlerde su ürünlerinin boy, tür, zaman yasakları, balıkçı ve gemi ruhsatları, seyir defterleri ve diğer izin belgeleri ile av araçlarının uygunluğunun kontrol edildiği kaydedilen açıklamada, kurallara aykırı davrandığı tespit edilen 284 kişi veya iş yerine toplam 280 bin 940 lira idari para cezası kesildiği bilgisine yer verildi.

EN FAZLA ‘BOY CEZASI’

Açıklamada, para cezası uygulanan kişi ve işletmeler arasında en büyük grubu “belirlenen boyların dışında avlananların” oluşturduğu belirtilirken, diğerlerinin ise uygun av aracı kullanmama, amatör avcılık kurallarına uymama, ruhsatsız avcılık, patlayıcı kullanma, yasaklanan yer ve zamanda avlanma nedeniyle para cezasıyla karşılaştığı ifade edildi.

BİR DAHA YAPAMAZLAR Haberini Okumak İçin Resmi Tıklayınız

Bir-Daha-Yapamazlar-ascihaber-com