Ana Sayfa » Aşçı Gündem » SEVDA ÖZKARA’Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıl Başlıyor.

SEVDA ÖZKARA’Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıl Başlıyor.

YENİ YILIN İLK GÜNÜ VE SONRAKİ HER GÜN BİRLİKTE ÖĞRENECEĞİMİZ FIRSAT GÜNLERİ OLACAK

İşte bu bakış ve öğrenme-öğretme isteği öyle bir tükenmez kaynak ki öğrendikçe çoğalıyor. Daha çok öğrenmek için daha çok dolaşıp, araştırıp okuyorum. Geriye doğru baktığımda bende böyle beyaz bir sayfa olarak başlamıştım.. Öğrenirken meraklıydım ya öğretirken de meraklıyım.. Öğrencilerime yemek tarifi, yapma tekniği kadar öğrenme araştırma tekniğini de göstermeye çalışıyorum ki her günümüz diğerinden daha bol ve zengin olabilsin diye.

SEVDA OZKARA Yeni Umutlarla Yeni Bir Yil ascihaber comBasliyor (7)

Meslek aşkı bambaşka bir şey, karşımda pırıl, pırıl gençler öğrenme hevesiyle doluyken bir bakıyorum kendimi tamamen öğrencilere adamışım. Kimi meslekleri olmadığı için bu kursu seçerken, kimisi üniversite mühendislik bölümü mezunu olduğu halde gelmişler kursa. Ama aşçılığa hem yeteneği hem sevgisi büyük geleceğin şefleri onlar. Arada kızsam da hatalarına mutfağa girdiğimiz anda her şeyi unutuyoruz. Belki bu gençlerin hayatlarını değiştirebilirim.

SEVDA OZKARA Yeni Umutlarla Yeni Bir Yil ascihaber comBasliyor (3)

Kimisi pastacılığa yatkın kimisi aşçılığa ama hepsi benim için bir numaralı usta… Bu kursta ben onlara bildiklerimi aktardığım gibi, onlardan da pek çok şey öğreniyorum. Öğrencilerin çoğu şehir dışından geldiği için onlardan yöresel yemekler öğreniyorum ayrıca.

SEVDA OZKARA Yeni Umutlarla Yeni Bir Yil ascihaber comBasliyor (8)

Kursta öğrencilerime ilk olarak yemek pişirmeyi sevmelerini öğretmeye çalışıyorum.Egolarından kurtularak cesur olmaları kendilerine saygı duymalarını sağlamaya çalışıyorum.

YEMEK YAPARAK KENDİMİZİ TANIYOR VE TANITIYORUZ
Nasıl ki ünlü matematikçinin geometri okulunun kapısında kendini tanı yazıyorsa bende yemek yaparak kendilerini tanımalarını sağlamaya çabalıyorum, sanıyorum başarıyorum da…

SEVDA OZKARA Yeni Umutlarla Yeni Bir Yil ascihaber comBasliyor (2)

Yeni Yılda Yeni Yemekler, Yeni ve Bol Başarılar, Bilgi Sevgi ve Lezzet Dolu Dostluklar Diliyorum Hepinize..

free-happy-new-year-2015-clipart

SEVDA ÖZKARA EĞİTMEN ŞEF

SEVDA OZKARA Yeni Umutlarla Yeni Bir Yil ascihaber comBasliyor (1)

6 Haziran 1976’da Ankara’da doğdu.. Anadolu Üniversitesi ve, Konya Selçuk Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik konusunda tahsil yaptı. Çok sevdiği yemek yapma işini çorba ile tatlı arasında her neler varsa onlarla öğrenerek, öğreterek pişirip sunarak lezzet dolu bir kariyer çizgisi oldu.

Ankara’da farklı mekanlarda aşçılık sanatını icra etti… Mezzaluna Restaurant ve Kuki House’da başarılı çalışmalar yaptı..

Umut Yıldızı Projesi kapsamında Eğitmen Aşçı Olarak Ankara’da Meslek Edindirme Kursunda görev yaptı… İşkur destekli Netiş Mutfak Okulu’nda Eğitmen Aşçı olarak çalıştı.Uluslar Arası Engelliler Derneğinde Engelli çocuklara aşçı egitmenlik yapmaya devam ediyor. Ayrıca Danışman Aşçı olarak farklı mekan ve kurumlar için proje bazlı aşçılık ve yemek işleri yapmaktadır.

Sevda Özkara mesleğini icra edebileceği daha iddialı mekanlar da görev ve sorumluluk almak için yemek öğrenme ve öğretme işini hep yaparak yaşıyor…

Sevda Özkara Eğitmen Aşçı