Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Türkiye’nin Ünlü Aşçıları Berlin’de

Türkiye’nin Ünlü Aşçıları Berlin’de

Türkiye’nin ünlü aşçıları Berlin’de 5 günde 8 bin kişilik yemek sundu

İTB Berlin Fuarı’nda 5 günde 7 etkinlikte toplam 8 bin kişilik yemek çıkaran beş yıldızlı tesislerin Türk aşçıları rekor kırarak herkesi şaşırttı

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen ITB Berlin 2015 Fuarı nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve çeşitli kuruluşların düzenlediği etkinliklerde 5 günde düzenlenen 7 etkinlikte toplam 8 bin kişilik yemek çıkaran beş yıldızlı tesislerin Türk aşçıları rekor kırarak herkesi şaşırttı.

Turkiyenin unlu Ascilari Berlinde ascihaber (7)

TÜRKİYE’NİN ÜNLÜ AŞÇILARI
Türkiye’nin yüz akı olan milli aşçılar Wyndham Grand Kalamış’ın şefi Mehmet Yalçınkaya, Elite World taksim’in şefi Mithat Yalçınkaya, Kemer Country’in şefi Ayvaz Akbacak, Wyndham Grand Kalamış’ın sous şefi Sedat Yaman ve Mehmet Tokat , Heds Grup yöneticisi Seçkin Gülseçkin ile birlikte Türk mutfağının en seçkin yemeklerini sundular.

BAKANLIKLARIN RESEPSİYONLARINDA SUNDULAR
Türkiye’nin ünlü aşçıları Berlin Büyükelçiliğinde düzenlenen resepsiyonda hünerlerini gösterdiler. Daha sonra Dışışleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu’nun katılımıyla hizmete giren otel açılışında yemek sundular.

Turkiyenin unlu Ascilari Berlinde ascihaber (1)

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın etkinliğinde ve İTB Berlin Fuarı içinde Türk mutfağının örneklerini sergilediler. Kültür ve Turizm Bakanılığı Müsteşarının düzenlediği basın toplantısında iKramda bulunan aşçılar son olarak Expo 2016 Antalya’nın tanıtımı için düzenlenen yemeği hazırladılar.

Turkiyenin unlu Ascilari Berlinde ascihaber (6)

TÜRK MUTFAĞININ SEÇKİN YEMEKLERİNİ TATTIRDILAR
Heds Grup Başkanı Seçkin Gülseçkin, uzun yıllardır Berlin Fuarı içinde dünyanın 180 ülkesinden gelen konuklara Türk mutfağının seçkin yemeklerini tattırıyoruz. Bu yılda iki bölümde 5 gün boyunca durmadan yemek verdik.

Turkiyenin unlu Ascilari Berlinde ascihaber (8)

Türkiye’nin 5 yıldızlı tesislerinin usta aşçıları her işin altından kalktıkları gibi Türk ve dünya mutfaklarından örnekler sunarak fuar katılımcılarının beğenisini kazandılar”dedi.

Turkiyenin unlu Ascilari Berlinde ascihaber (1)

ÖZKAN ALTINTAŞ TÜRKIYE TURIZM Berlin