Ana Sayfa » Aşçı Gündem » AŞÇILAR DERNEĞİ ‘Teşekkür Ederiz

AŞÇILAR DERNEĞİ ‘Teşekkür Ederiz

AŞÇILAR DERNEĞİ IV. GELENEKSEL AŞÇILAR VE TEDARİKÇİLER BULUŞMASI MUHTEŞEM BİR ŞÖLENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yeme-içme sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan Aşçılar Derneği IV. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması, 29 Mart Pazar günü 11.00 – 18.00 saatleri arasında Marriott Hotel Asia’da muhteşem bir şölenle gerçekleştirildi.

18. Kuruluş Yılı Kutlandı
Aşçılık mesleğine gönül ve emek veren sektörün değerli şefleri tarafından, mesleğin büyük ustası Aydın Yılmaz’ın önderliğinde 1997 yılında kurulan Aşçılar Derneği, yurtiçinde ve yurtdışında Türk mutfağının gelişim ve tanıtım vizyonuna destek olmaya devam ediyor. Kuruluş amaçları arasında yer alan Türkiye’de mutfak sanatını geliştirmek, mutfak sanatkârlarının mesleki eğitimini destelemek, aşçılar arasında sosyal dayanışmayı sağlamak, sektörle diyaloglarını geliştirmek olan Aşçılar Derneği, Türkiye’nin köklü dernekleri arasında yer alıyor. Aşçılar Derneği, bu yıl IV. kez düzenlediği Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması ile 18. yaşını kutladı.

Ascilar Dernegi IV Geleneksel Ascilar soleni Muhtesem Oldu AscILAR DERNEgi 18 YIL KUTLAMASI meriot otelde yapildi ascihaber com (45)

Türkiye’nin önde gelen tedarikçi firmaları şölende buluştu
Aşçılar Derneği IV. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması bu yıl Metro Toptancı Market ve Unilever Food Solutions’un ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. İki bin beş yüzün üzerinde aşçının konuk olduğu etkinliğe Türkiye’nin önde gelen tedarikçi firmaları katıldı. Etkinliğin sponsor katılımcıları arasında yer alan Ekol Gıda Ürünleri, İmren Marmara Deniz ve Göl Ürünleri, Polonez-Trakya Et ve Süt Ürünleri, Koza Gıda, Bonservis-Gıdaser Gıda, Süttera-ADM Dağıtım Pazarlama Gıda, Koreli Gıda Pazarlama, Çobaş Süt Ürünleri, UNO, Çerez Pazarı, Akuvatur Su Ürünleri, Fertile Jams, Lider Çikolata, Baklava Dünyası, Coffeeshop Company, 4D Gıda Üretim Pazarlama, HORESU, Lezita, Estuz A.Ş., ürünlerini şefler ve misafirlerle buluşturdu. Aşçılar Derneği 18. Yıl Kutlaması, aynı zamanda gurmeler, akademisyenler, mutfak yazarları, medya ve sektörün eğitimcilerini ağırladı. Etkinlikte Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Özdemir ile Başkan Yardımcıları İbrahim Çelik, Gürsel Keleş ve Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Ay, Zeki Kara, Şenol Özbay, Fahrettin Birol Temel, Ahmet Karaman, Ertan Korkmaz ve derneğin kurucu üyeleri hazır bulundu.

Ascilar Dernegi IV Geleneksel Ascilar soleni Muhtesem Oldu AscILAR DERNEgi 18 YIL KUTLAMASI meriot otelde yapildi ascihaber com (98)

IV. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’nın açılış konuşması Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Özdemir tarafından yapıldı. Özdemir, konuşmasında etkinliğe sponsor olan tüm tedarikçilere ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen şeflere teşekkür etti. Özdemir, açılış konuşmasının ardından Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı Zeki Açıköz ve Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (AŞPAFED) Başkanı Gökhan Tufan’ı sahneye davet etti. Şefler, camiada birlik ve beraberlik mesajını verdi. Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Özdemir’in plaketlerini takdim ettiği Unilever Food Solitions’dan Aslı Erdoğan ve Simgül Madanoğlu konuşmalarında, IV. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’na

katılmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler. Metro Toptancı Market Büyük Müşteriler Grup Müdürü Resul Açıkel ise konuşmasında yerel ürünleri desteklemenin önemi üzerinde durdu ve Metro’nun bu konudaki çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Fikret Özdemir’in Resul Açıkel’e plaket ve Aşçılar Derneği ceketini takdim etmesinin ardından Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, etkinliğe katılan tedarikçilerin ve dernek kurucularının plaketlerini sundu.

Suzan Kardeş ve Ekibi şarkılarıyla coşturdu
Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’nın geleneği haline dönüşen Hediye Çekilişi bu yıl Unilever Food Solutions’un sponsorluğunda yapıldı. Sunuculuğunu sahnelerin tanınan ismi Taylar Erler’in yaptığı IV. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması Suzan Kardeş ve Ekibinin sahne aldığı konserin ardından saat 18.00’de sona erdi.

AŞÇILAR DERNEĞİ IV. GELENEKSEL AŞÇILAR VE TEDARİKÇİLER BULUŞMASI MUHTEŞEM BİR ŞÖLENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ ascihaber