Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Mehmet Yalçınkaya’Pişirici Olmak, Biz Zaten 40 Kişiyiz

Mehmet Yalçınkaya’Pişirici Olmak, Biz Zaten 40 Kişiyiz

Son günlerde dikkatimi çeken bir konu var hevesle mesleğimize girip sonra ciddi ciddi eğitimini alıp sektöre değişik kan diye pompalanan bir zümre ne yazıkki pişiriciliği tercih etmiyor .Pişirileni yazmak pişirileni eleştirmek yada sektörün tıkandığını sıklıkla ifade etmek dışında bir katkı sunmuyor.

Ve bu ilginç zümre ha bire bizden yenilik üstüne yenilik bekliyor,uzaktan muhteşem görünen bu sektöre girdiklerinde sıkıya gelemeden bu sektörün kaymak tarafına yani hazırı eleştirme ,fotoğraflama,yada muhteşem methiyeler düzmeye başlama tarafına geçerek hemen para kazanmaya başlamaktadırlar hatırı sayılır insanda bu ilginç zümreye iltifatlar düzmektedir.

Anlamayadıkları konu şudur biz bu hikayeyi herzaman seyrederiz yıllardır neler geldi neler geçti sektörden ama biz pişiriciler hep burdaydık .Ben kimin ne yaptığını merak eden değil ne yaptığı merak edilen bir insan olmak istedim ve bu şekilde mutlu oldum. Türkiyede Zaten 40 Civarı Şefiz.!!
40 Şef Hepimiz Birbirimizi
Üç Aşağı Beş Yukarı Tanırız.
Siz Bakmayın Üniformalarındada
Şef Yazan Kelimelere.!!
Şef Sayımız 40’ı Geçmez
Ama bu şef adamlar bu ülkede bir çok adım attılar ve atmaya devam ediyorlar .

Hiç birimiz geçmedik bu işin gurme ve gezgin neden tarafına? çünkü bu işi teslim edeceğimiz bir grup gelmiyor nasıl bırakalım alayı gurme .

TÜRKİYE BU KADAR ÇOK ŞEFİ KALDIRMAZ.!!!
HABERİN DEVAMI İÇİN Türk Aşçıları Türkiyenin 40 Şefini Arıyor.!! RESMI TIKLAYINIZ

Türk Aşçıları Türkiyenin 40 Şefini Arıyor 40 sef ascihaber

Yorumlar

  1. […] Mehmet Yalçınkaya’Pişirici Olmak, Biz Zaten 40 Kişiyiz […]