Ana Sayfa » Aşçı Gündem » 31.Mengen Aşçılar Festivali Ne Zaman Olmalı.?

31.Mengen Aşçılar Festivali Ne Zaman Olmalı.?

2015 Yılında terör olayları nedeniyle ertelenen 31.Mengen aşçılar festivali 2016 yılında hangi tarihte yapılmalı tartışmaları ile yine aşçıların gündemine geldi.

Türk aşçıların ana vatanı olarak kabul edilen Mengen her yıl düzenlenen aşçılar festivali ile gündem olmaya devam ediyor.
Mengen aşçılar festivalin ilk yapıldığı yıllardan bu yana her yıl festivali hangi tarihte yapalım tartışmaları festival öncesinde gündem oluyor.

Her yıl festival tarihi değişerek farkli tarihlerde yapılan Mengen aşçılar festivali bir türlü aşçıların istediği tarihte yapılamıyor.

Mengen aşçılar festivaline yoğun katılım olmasını sağlamak için Türk turizminin yüksek sezonu olan ağustos ve temmuz ayları şefler ve aşçılar tarafından uygun olarak görülmesede bu sene Mengen belediyesi tarafından ağustos ayının 6 ve 7 günlerinde gerçekleştirmek için karar aldı.

Geçen hafta içinde şefler ve aşçılara basın bülteni ile mengen aşçılar festivalinin hangi tarihte yapalım?? sorusuna gelen yorumların çoğunluğunun eylül ayına göstermesine rağmen Mengen belediyesi başkanı TURAN BULUT tarafından alınan organizasyon tarihi tekrar tartışmalara neden olacak.

31.Mengen Aşçılar Festivali Ne Zaman Olmalı

Festivalin en önemli katılımcıları olan Şefler ve aşçıların yüksek sezon olan apustos ayında işlerinin yoğunluğu ile katılım gerçekleştirememesi festivalin istenen heyecan ve yoğunluğu sağlayamadığı belirtiliyor.

her yıl düzenlenen Mengen aşçılar festivalinin organizasyondan sorumlu olan Mengen turizm ve aşçılar derneği başkanı Salih Bozkurt son olarak açıklanan festival tarihinin doğru olmadığı ve şefler ve aşçılarımızın ortak tarihle organizasyon tarihinin festivale daha yoğun katılım gerçekleşeceği inancım yüksektir ‘dedi.

Salih-Bozkurt-Haber-Ascihaber

Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği Başkanı SALİH BOZKURT’Her yıl düzenlediğimiz mengen aşçılar festivalinin tarihi konusunda aşçılarımızdan her sene olduğu gibi bu senede organizasyon tarihin eylül ayında olması konusunda yoğun istek aldık.
Geçmiş yıllarda yaptığımız organizasyon tarihleri katılımların sıkıntılı olduğu tarihler olarak telkinler çoğunlukta idi.Organizasyon tarihleri yaz sezonunun yüksek ayları olan temmuz ve ağustos aylarında olması aşçılarımızın ve şeflerimizin katılımlarında sıkıntılar olmakta idi.Benim geçen hafta basın yoluyla 31.Mengen aşçılar festivali tarihinin ne olmalı açıklamama çok sayıda aşçımızın dönüşlerde ortak kanat festivalin eylül ayı on plana çıkmakta idi.

SALİH BOZKURT’31.Mengen Aşçılar Festivali Hangi Tarihte Yapalım.?
salih-bozkurt31_mengen-ascilar-festivali-hangi-tarihte-yapalimk

Ama yine basın yolu ile öğrendiğim kadarı ile bu sende 31.Mengen aşçılar festivalinin ağustos ayının 6 ve 7 günlerinde yapılması adına Mengen belediyesi tarafından karar alınmış olmasını görmekteyim.

Bu sene Türkiye’nin yaşadığı dış etkenli krizler aşçı meslektaşlarımın çalıştıkları yer olan akdeniz başta olmak üzere ege ve yaz sezonun yaşandığı bölgelerde festivalin açıklandığı tarihlerde izin almaları daha da zor olacaktır.

Mengen belediyesi tarafından açıklanan 31.Megne aşçılar festivalinin tarihinin tekrar festivalin ana katılımcıları olan şefler ve aşçıların katılımlarının yoğun olabileceği tarihler olarak belirleyeceğimiz tarihlerde yapılması uygun olacağını burdan Mengen belediye başkanı Turhan Bulut’a belirtmek istiyorum.

SALİH BOZKURT
Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği Başkanı

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut…
Mengen Festivali 6-7 AĞUSTOS 2016 Yapılacaktır.

31. ULUSLARARASI MENGEN AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİ 6-7 AĞUSTOS 2016 TARİHİNDE YAPILACAKTIR230b