Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Knorr Lezzet Yarışması Birincisi Şef Ersan Çelik Oldu

Knorr Lezzet Yarışması Birincisi Şef Ersan Çelik Oldu

Knorr Lezzet Ödülleri Finali’nde Şeflerden Lezzet Yarışı

Profesyonel mutfaklarda çalışan aşçılar ve aşçılık öğrencilerinin katılımına açık olan Knorr Lezzet Ödülleri yarışmasının finali yapıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından yarışmaya başvuran şefler, Knorr Bulyon ile hazırladıkları leziz yemekleri www.knorrlezzetodulleri.com adresinde paylaşarak, büyük ödülü kazanmak için yarıştı.

Profesyonel mutfaklarda çalışan aşçılar ve aşçılık öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen Knorr Lezzet Ödülleri yarışmasının finali, 11 Aralık’ta Usla Akademi’de gerçekleşti.

Knorr Lezzet Yarışması Birincisi Şef Ersan Çelik  Oldu (4)

Türkiye’nin dört bir yanından beş hafta boyunca yarışmaya başvuran şefler, Knorr Bulyon ile hazırladıkları yemekleri www.knorrlezzetodulleri.com adresinde paylaşarak, büyük ödül için adını adaylar arasına yazdırdı.

26 Ekim’de başlayan Knorr Lezzet Ödülleri yarışmasında beğeni sayılarına göre her haftanın birincisi belirlendi. 5 hafta süren ön eleme sırasında her haftanın sonunda en çok oy alan ilk 5 yarışmacıya ise isimlerine özel şef bıçağı hediye edildi.

Knorr Lezzet Ödüllerinin ikinci aşamasında ise www.knorrlezzetodulleri.com sayfasına yüklenen tariflerle yarışmaya katılan aşçılar arasından finale kalan isimler jüri oylamasıyla belirlendi.Beş haftanın sonunda Knorr Lezzet Ödüllerinde finale giden yolda özgünlük, yaratıcılık, görsellik ve uygulanabilirlik kriterleri dikkate alınarak 135 şef arasından 5 şef finale davet edildi.

Yarışmacı şefler kapalı bir kutu içinden çıkan sürpriz malzemelerle yemeklerini hazırladılar. Tüm yarışmacılar aynı malzemeleri kullanarak, Knorr Bulyon ile hazırladıkları birbirinden farklı lezzetleri sunmak için yarıştılar.

Knorr Lezzet Ödülleri jüri üyeleri Unilever Food Solutions Mutfak Yöneticisi Yasemin Ataman, Soul Group Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Pasinli, Akademisyen Şef Esat Özata ve Şef Murat Bozok’un birbirinden lezzetli sunumlar karşısında karar vermekte zorlandığı final etabında Ersan Çelik, ipi birinci olarak göğüsledi.

Knorr Lezzet Yarışması Birincisi Şef Ersan Çelik  Oldu (1)

Şampiyon şef Ersan Çelik 10 bin TL değerinde hediye paketi kazanırken, 2. olan şef Orçun İdiz’e 7 bin TL değerinde hediye paketi ve 3. olan şef Serkan Çetinbaş’a ise 5 bin TL değerinde paketi takdim edildi.

Unilever Food Solutions her zaman şeflerin yanında…
Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’Or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyesinde bulunduran Unilever Food Solutions’a ait ürünler, her iki işletmeden biri tarafından tercih ediliyor. Sunduğu profesyonel malzemelerle yoğun rekabet ortamında müşterilerini ve onların misafirlerini anlayarak, ev dışı gıda sektörünün referans merkezi konumunda olan Unilever Food Solutions, ‘her gün ilham kaynağınız’ sloganıyla mutfak ve beslenme konularında iş ortaklarına ilham kaynağı olmaya devam ediyor.