Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Vedat Milor Seçti Ünlü Oldular.!

Vedat Milor Seçti Ünlü Oldular.!

İstanbul’da en iyi hamburgeri yiyebileceğiniz 6 mekan

Hamburger, eskiden bir fast food ürünüydü, ancak artık o kadar fazla çeşit ve kalitede hamburgerci var ki, doğru yeri bulduğunuzda, yerken hiç de fast food’muş gibi gelmiyor. Eğer sizin için de, etin ve köftenin en lezzetli, en şahane hali hamburgerse, çevrenizdeki en iyi hamburgercileri zaten çok iyi biliyorsunuzdur. Ancak buna rağmen, daha fazla hamburger denemek için de, sürekli bir araştırma halindesinizdir. Çünkü İstanbul’daki en meşhur hamburgerciler arasına, her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Ve hepsini keşfedip tatmak için sırada bekleyen pek çok hamburger aşığı var. İşte hamburger aşıklarının mutlaka tatması gereken, lezzeti kanıtlanmış hamburgerciler.

Mano Burger, Beyoğlu

Beyoğlu Tünel’de bulunan Mano Burger, farklı isimlerdeki hamburgerleriyle meşhur. Lezzeti de belki bu bilinmezlikten geliyordur. Burası hariç, 4 şubesi daha bulunuyor. Lezzetli etin yanı sıra, Mano Burger’i diğerlerinden ayıran bir diğer hizmeti de, alkol satılıyor olması.

Baltazar Burger Steakhouse, Karaköy

Karaköy’de asma yapraklanın altında saklanan bu muhteşem mekan, İstanbul’un en güzel hamburger yapan yerlerinden bir tanesi. Hamburgerlerinde kullandıkları etler, Trakya’da bulunan özel çiftliklerinden getirtiliyor ve kömür ateşinde hazırlanarak müşterilerin hizmetine sunulunuyor. Ayrıca patatesleri de en az hamburgerleri kazar leziz.

Virginia Angus, Nişantaşı

Eminönü ve Nişantaşı olmak üzere iki şubesi olan Virginia Angus, doyurucu menüleriyle müşterilerinin beğenisini kazanıyor. Hamburgerinizin eti konusunda birçok gram seçeneği var, bu yönüyle de herkesi doyurma garantisi olduğu söylenebilir. Ayrıca ekmekleri normalden biraz farklı, daha tatlı ve yumuşak. Bu ve bunun gibi pek çok özelliğiyle kesinlikle İstanbul’daki en iyi hamburgercilerden.

Komşu Kasap Burger & Steak House, 4. Levent

Komşu Burger’in sadece bir tek bir şubesi var. Hamburgerinizin eşsiz köftesi, kömür ateşinde pişiyor ve sizin isteğinize göre 150 ya da 180 gram olarak hazırlanıyor. Ayrıca burada, leziz patates kızartması ve içecek de dahil olmak üzere, menü seçenekleriniz de bulunuyor. Bu şahane hizmete rağmen, fiyatlar ise son derece uygun.

Jumbo Burger, Bağdat CaddesiBağdat Caddesi’nin en eski hamburgercilerinden olan Jumbo Burger’in sistemi biraz değişik. Masaya oturup hamburgerinizi seçtikten sonra garsonlar, patates isteyip istemediğinizi soruyorlar. Çünkü alışık olunanın aksine onların hamburgerleri öyle lezzetli ki, patates ya da başka bir tatla karıştırmak istemeyebilirsiniz. Bir diğer şaşırtıcı şey ise sosları. Jumbo Burger’in tarifini kimseyle paylaşmadığı tatlı bir soru var. Ayrıca ketçapları da yine kendileri yapıyorlar. Eğer daha önce denemediyseniz, bu özel mekanı ilk fırsatta deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Burger Joint, Beşiktaş

Burger Joint, az sayıdaki hamburger seçeneğiyle en fazla lezzeti, müşterilerine sunuyor. Üstelik fiyatları da son derece uygun. Bu küçük ve tatlı mekan, özellikle ünlü gurme Vedat Milor’un ziyareti ile meşhur oldu. İlgilisine duyurulur, Milor’un tavsiyesi Chili Burger.