Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Üç Ürünü Üstün Lezzet Ödülü’nün Sahibi Oldu

Üç Ürünü Üstün Lezzet Ödülü’nün Sahibi Oldu

Ekici Peynir’in üç ürünü, tadım alanında kanaat lideri olan Michelin Yıldızlı şeflerden ve sömeliyelerden tam not aldı. Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından Belçika’da düzenlenen ve 93 ülkeden 950 firmanın 2000’e yakın ürünü ile katıldığı yarışmada Ekici Peynir ailesinin üç ürünü Üstün Lezzet Ödülü’nün sahibi oldu.

Lezzet alanında dünya çapında en prestijli kuruluşlardan biri olarak kabul edilen Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün düzenlediği “Üstün Lezzet Ödülleri” Belçika’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Tadım alanında kanaat lideri Michelin Yıldızlı uzman şef ve sömeliyelerden oluşan 135 kişilik jüri Ekici ürünlerini aroma, yapı, koku, doku, tadım sonrası ağızda bıraktığı tat gibi kriterleri gözeterek değerlendirdi.

Dünya çapında 93 ülkeden 950 firmanın 2000’e yakın ürünü ile katıldığı yarışmada Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici Peynir üç ürünü; Süzme Peynir, Kaşar Peynir ve Lokum Kıvamında Beyaz Peynir ile “Üstün Lezzet Ödülü”ne layık görüldü. Ekici Süzme Peynir en büyük ödül olan 3 altın yıldızlı “Sıra Dışı Lezzet” unvanı ile ödüllendirilirken; Kaşar Peynir 2 altın yıldız, Lokum Kıvamında Beyaz Peynir ise 1 altın yıldız aldı.

Belçika’da düzenlenen törende ödülleri alan Ekici Peynir Pazarlama Direktörü Elçin Ekici Öztürk, “Ekici ürünlerinin lezzetiyle ve kalitesiyle uluslararası alanda başarıya ulaşmasından büyük gurur duyuyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana sadece peynir diyerek kaliteli ham maddeden kaliteli ürün üretilir felsefemizi yaşatıyoruz. Uzmanı olduğumuz peynir işinden ödün vermeden 60 yıllık tecrübemizle dünya kalite standartlarında yaptığımız üretimin bu ödülü bize kazandıran en önemli özellik olduğuna inanıyoruz. Ekici’nin yıllardır değişmeyen kalitesini hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerdeki tüketicilerle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.