Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Gastronomica Lezzet Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Gastronomica Lezzet Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Yemeye, içmeye, tasarıma ve müziğe meraklı herkesi bir araya getirecek yepyeni lezzet festivali Gastronomica Fest 6 Ekim’de başlıyor!

Festivalde, canlı müzik performanslarının yanı sıra, yeme içme sektörüne yön veren, yenilikçi ve yaratıcı isimlerle atölye çalışmaları ve etkinlikler de yer alıyor. 6 Ekim Cuma günü etin uzman ismi Cüneyt Asan ile bir şov, 7 Ekim Cumartesi günü ise Türkiye yemek ve mutfak kültürünün en önemli temsilcilerinden Refika Birgül ile çok renkli ve dinamik bir yemek yarışması gerçekleşecek.

Ünlü mutfak şefi Hazer Amani de 8 Ekim’de, İngiliz mutfağının geleneksel Pazar ziyafeti Sunday Roast konsepti ile özel bir tadım yapacak.

Özgün lezzetler, bol sürprizli atölye çalışmaları, sohbetler, interaktif etkinlikler ve çeşitli konserlerle renklenecek festivalin konsepti “Ye, İç, Eğlen!”

Eğlence ve kültürel aktivitelerin merkezi KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek festival, şehrin en özel lezzetlerini bir araya getirirken, her yıl Türkiye’den farklı bir gastro şehri de ağırlayacak. Festival’in ilk yılının lezzet şehri Gaziantep.