Ana Sayfa » Aşçı Gündem » İzmirli Genç Şeflerden Kıskandıran Lezzet

İzmirli Genç Şeflerden Kıskandıran Lezzet

İzmir gastronomi turizmine yönelik eğitimlerde yine farkını gösterdi.

Geleceğin Michelin Yıldızlı şefleri

Liseli aşçı adayları Bostanlı’da ünlü İngiliz Şef Christopher George Downs tarafından işletilen TheChef4U Yemek Atölyesi’ne katıldı. Öğrenciler Temel Hamur Teknikleri dersi kapsamında yaptıkları makarnalar İngiliz Şef’ten tam not aldı. Şef Downs, “Öğrencilerin yaptığı makarnalar İtalyanları bile kıskandıracak lezzette” dedi.

Ali Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri 11. Sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Fatma Gülçin Çolakoğlu ve öğretmenleri Ayten Kaya Ülker ile birlikte katıldıkları yemek atölyesinde hem tamamen ev yapımını makarna yaptı hem de mesleğin inceliklerini öğrendi.

KISKANDIRAN LEZZET
Thechef4U Yemek Atölyesi’nin son dönemde her meslek grubundan büyük ilgi gördüğünü söyleyen Şef Christopher George Downs, “Ancak bu işin mutfağında olan ve eğitimini alan öğrencilerin gösterdiği ilgi bizi ayrıca memnun ediyor. Biz de onlara sosyal sorumluluk kapsamında destek veriyor ve kapılarımızı açıyoruz. Onlar henüz lise öğrencisi olmasına karşın, kendi evlerinde anneleri ve babalarından bile daha güzel yemek yapıyor. Makarna, dünyanın en çok tüketilen yiyecekleri arasında yer alıyor. İtalya bu alanda bir adım önde. Ancak öğrencilerin yaptığı makarnalar İtalyanları bile kıskandıracak lezzete sahip” diye konuştu.