Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Serkan Usta’dan Engellilere Jest

Serkan Usta’dan Engellilere Jest

Buharkent’te Serkan Usta Lokantası’nın işletmeciliğini yapan Serkan Karaman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki engelli vatandaşlar ve ailelerine yemek verdi.

Buharkentli Aşçı Serkan Karaman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Buharkent’te yaşayan engelli vatandaşların yanında olduğunu göstermek için akşam yemeği düzenledi. Serkan Usta Lokantası’nda düzenlenen yemeğe, Buharkent Engellilerle El Ele Kültür ve Sanat Evi’nde çalışan kursiyerler ile ailelerinin yanı sıra, Kaymakam Cafer Kaymakçı, Belediye Başkanı Mehmet Erol, Halk Eğitim Müdürü Tunay Gürçakır ve El Sanatları Öğretmeni Şeküre Gönen de katıldı. Yaklaşık 40 kişi, hep birlikte akşam yemeği yiyerek sohbet etti. Yemeğin ardından ilçe esnaflarından Ferudun Başaran, bağlama çalıp türküler söyleyerek misafirlere müzik şöleni yaşattı. Serkan Usta’nın bu güzel jestine kayıtsız kalamayan engelli vatandaşlar, kendilerini hatırladığı ve duyarlı davrandığı için Karaman’a teşekkür ettiler.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Yemekte konuşan Başkan Mehmet Erol, Serkan Usta’yı takdir ettiğini belirterek, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler günü, yani bir nevi farkındalık günü. Engel denen şeyin zihinde ya da bedende olmadığını kavrama günü. Asıl engelli insan, kibirli, bencil ve duyarsız olandır. Bu engelleri yüzünden toplumla bağ kuramayan insandır. Biz, her zaman sizin yanınızdayız. Allah devletimize de zeval vermesin. Gerek engelli maaşları ile, gerek sunulan iş imkanları ile beden ve zihin noksanlığı dezavantaj olmaktan çıktı. Devlet olarak da sizin arkanızdayız. Ne mutlu ki Serkan kardeşim gibi sizi bu özel gününüzde hatırlayıp jest yapan vatandaşlarımız da var. Allah ondan razı olsun” dedi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİME DEĞERLERİNİ GÖSTERMELİYİZ”
Düzenlediği etkinlikten misafirlerinin mutlu ayrıldığına sevinen Karaman ise, “Sadece 3 Aralık’ta değil, her zaman onları anmalı, her zaman onlarla bir arada olmalı ve engelli kardeşlerime değerlerini göstermeliyiz. İlçe esnafı olarak epeydir içimden geçirdiğim bir etkinliği gerçekleştirdim. Daha çok destek olursa, daha farklı alanlarda da buluşmalar düzenleyebiliriz. Beni kırmayıp misafirim olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.