Ana Sayfa » Aşçı Gündem » Serkan Çetinöz”Aşçı Federasyon Ve Derneklerin Aktif Olmaya Davet Ediyorum

Serkan Çetinöz”Aşçı Federasyon Ve Derneklerin Aktif Olmaya Davet Ediyorum

2017 yılının sonlarına doğru YHS sınıfının kaldırılması için bir çok güçlü ses çıkmakta lakin bu seslerin yeterli olmadığını düşünüyorum. Yetkili sendikaların ,Federasyonların ve dernek başkanlarının da artık bu konuya el atmaları gerekmektedir.

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül, Mübaşirleri GİH sınıfına geçireceklerini söylediklerinde Yetkili sendikadan bir çok açıklama geldi. şöyle yada böyle YHS için bir kazanım varsa ne mutlu bizlere. Fakat unutulmaması gereken bir şey var Yardımcı hizmetler sınıfının tanımına kısaca bakarsak birebir uyan Mübaşirlerin sınıf değişikliği sağlandığı anda AŞÇI, GARSON, BERBER, KUAFÖR, KALORİFERCİ, TERZİ, vb kadrolarda kaç kişi kalacaktır. Herbiri Meslek erbabı olan bu kişilere haksızlık yapılmış olmayacakmıdır.

Bir diğer nokta Taşeron Kadroya geçti YHS ler GİH olsun söylemindeki yanlışlıktır. Bu söylem ile herkes masa başına geçecek sonucu çıkmaktadır. Fiilen görevlerine devam edenlerin uygun sınıf değişliği sağlanarak ÖZLÜK HAKLARINI iyileştirerek Kurumların işleyişinde aksaklıkların önüne geçilmelidir. verilen özlük hakları ile aidiyet duygusunun artmasına sebep olacak yıllardır hor görülen ezilen YHS nin verdiği hizmetin kalitesi artacaktır.

Bu konuda sayfalarca yazı yazabilirim bu sıkıntıları birebir yaşayan biri olarak kısaca konunun özünü aktarmaya çalıştım..

2018 yılının sağlık, huzur ve kazanımlarla geçmesini temenni ederim